Lvice i nadále na vítězné vlně

Naše hokejistky si i v dalších zápasech vedou skvěle. Do druhé třetiny soutěže vlétly sebevědomě a připsaly si za uplynulé období hned tři vítězství.

Prostějov 22.10.

V Prostějově končila první třetina soutěže. Domácímu týmu se zatím vůbec nedaří a ještě si nepřipsal jedinou výhru. Lvice vkročily do zápasu jako favorit a hned z prvního útoku se dokázaly prosadit. Střelkyní byla S. Sadílková po přihrávce Z. Trnkové. Ve třetí minutě se břeclavským hokejistkám povedlo skóre navýšit po souhře K. Prokopové a skórující B. Búlikové. Domácí hráčky sice zbraně neskládaly, ale hokejová kvalita byla na straně Lvic. Do konce první části se povedlo odskočit o další dvě branky. Ve druhé třetině Lvice kapku polevily ze svého úsilí a i domácí hráčky několikrát ohrozily N. Bláhovou v naší brance. Ujala se pouze jediná střela z hokejky L. Fajkové, které korigovala na 1:5. Nadšení domácího celku ovšem po 12 vteřinách zchladila kapitánka K. Dvořáková. Třetí třetinu již Lvice v klidu a soustředěně dohrály a domů si odvezly pohodové vítězství.

Valkýry 30.10.

Poslední říjnový den jely na druhé venkovní utkání v řadě břeclavské hokejistky do Brna. Valkýry se tuto sezónu zvedly a hrají se všemi vyrovnaná utkání. I tentokrát se Lvicím povedl vstup do zápasu a branka padla hned v úvodním střídání. B. Búliková v 15. vteřině otevřela brankový účet zápasu. Valkýry ovšem potrestaly první vyloučení břeclavských hráček za příliš mnoho hráčů na ledě a srovnaly po pěkné souhře v šesté minutě. Zápas na břeclavskou stranu převážila na konci třetiny K. Dvořáková. Druhá třetina přinesla více ze hry Lvic, které ovšem ztroskotávaly na výtečné brankářce domácího celku L. Gregorové. V jediné přesilovce druhé třetiny se ovšem domácí celek prosazuje i podruhé a rázem je srovnáno. Utkání musí rozhodnout až třetí třetina. O osudu zápasu se rozhodlo před polovinou této části hry. Nejprve se z rohu dostala ke střele K. Dvořáková a procedila kotouč mezi betony domácí brankářky. Přesně za půl minuty se stejným způsobem prosazuje i K. Beňovská a Lvice tak vedou o dvě branky. Domácí tým ještě v závěru krásnou střelou koriguje. Při power-play Valkýr se poprvé v našem dresu při své premiéře raduje z branky i M. Kafková. Lvice tak mají na svém kontě další tři body.

Blansko 5.11.

Po delší době přivítaly Lvice na domácím ledě Rytířky z Blanska. Oproti předešlým utkáním se tentokrát v první minutě trefuje soupeř. M. Strýčková se prosmýkla naší obranou a hostující tým posílá do vedení. Na břeclavské hokejky padla menší nervozita a i přes velkou převahu nejsou schopny soupeře zlomit. Ve třetí a deváté minutě se dvakrát prosazuje K. Beňovská, ale to je vše. Na začátku druhé třetiny se zdá, že nervozita z našich hokejek zmizí. Přišly sice dvě rychlé branky a stav 4:1 pro domácí, ovšem zbytek této třetiny jsou opět ze strany břeclavských hráček nepřesný a zbytečně nervózní. Až závěrečná třetina je poněkud lepší a Lvice postupně soupeři nasází dalších 6 gólů.

Ve všech třech utkáních potvrdily roli favorita. Plný bodový zisk znamená nyní vedení v tabulce, před Val. Meziříčím, které má dva zápasy k dobru. V sobotu 19.11. se na Valašsku bude rozhodovat o tom kdo povede 1. ligu i nadále.

Statistiky:

HC Rebels 2017 Prostějov : HC Lvi Břeclav 1:9 ( 0:4, 1:3, 0:2)

Branky: 26. Fajková (Bartoňková J.) - 1. Sadílková (Trnková), 3. Búliková (Prokopová), 13. Sadílková (Koníčková), 19. Gábrová (Dvořáková, Búliková), 25. Búliková (Dvořáková), 26. Dvořáková (Búliková), 38. Búliková (Beňovská), 43. Prokopová (Dvořáková), 43. Búliková (Bartalová)

Vyloučení: 1:2 Využití: 0:0 Oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:9

Sestavy:

Prostějov: Stanislavová - Plánková, Vávrová, Kaplánková, Trnečková, Rakovičová, Malá, Mlčochová, Naswetterová, Langerová, Kalabusová, Havierníková, Bartoňková K., Bartoňková J., Pospíšilová, Fajková

Lvice: Bláhová - Duroňová, Gábrová, Bartalová, Beňovská, Trnková, Koníčková, Dvořáková, Sadílková, Búliková, Prokopová

WHC Valkyries Brno : HC Lvi Břeclav 3:5 ( 1:2, 1:0. 1:3)

Branky: 6. Vodičková (Holíková), 37. Střížová (Kafková, Hlávková), 58. Hlávková (Lišková) - 1. Búliková (Dvořáková, Prokopová), 19. Dvořáková (Búliková), 19. Dvořáková (Prokopová, Kotounová), 50. Beňovská (Koníčková, Zoubková), 60. Kafková

Vyloučení: 0:4 Využití: 2:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5

Sestavy:

Valkýry: Gregorová - Hrušková, Střížová, Holíková, Lenertová M., Lenertová Z., Kafková, Benešová, Červinková, Svobodová, Vodičková, Mičínová, Hlávková, Světínská, Jílková, Lišková

Lvice: Kocmanová - Vališová, Bartalová, Zoubková, Gábrová, Beňovská, Kotounová, Bláhová, Höklová, Prokopová, Dvořáková, Búliková, Kafková, Trnková

HC Lvi Břeclav : HC Blansko 10:1 ( 2:1, 2:0, 6:0)

Branky: 3. Beňovská, 9. Beňovská (Höklová), 23. Glosíková, 24. Glosíková (Búliková), 45. Gábrová, 48. Búliková. 50. Búliková (Glosíková), 56. Búliková (Beňovská), 60. Glosíková (Dvořáková), 60. Bláhová (Kotounová) - 1. Strýčková

Vyloučení: 3:3, Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 10:1

Sestavy:

Lvice: Kocmanová - Bláhová, Duroňová, Höklová, Bartalová, Zoubková, Gábrová, Prokopová, Dvořáková, Koníčková, Trnková, Glosíková, Beňovská, Kotounová, Chocholáčková, Búliková

Blansko: Kolaříková - Nedoma, Hrubá, Bláhová, Šantorová, Šlanhofová, Němcová, Ryšavá, Rudolecká, Tauchmanová, Bubíková, Mynářová, Strýčková