Lvi zvládli dotáhnout špatně rozehraný zápas. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější domácí Hodonín

Každou třetinou lepší... Tak by se dal shrnout dnešní výkon Lvů. Po špatné první třetině zvládli dotáhnout nepříznivé skóre zápasu a na chvíli se dokonce dostat do vedení. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, těch se jelo hned 16. Z vítězství se nakonec radoval domácí Hodonín.

Poslední přípravné utkání se odehrálo v Hodoníně. V 18:00 se za přítomnosti 167 diváků začalo hrát

PRŮBĚH ZÁPASU

Do zápasu vstoupil lépe domácí Hodonín, který vytvořil první akci zápasu v obranné třetině Lvů. Byl to ale břeclavský Kristián Lokaj, který ze své hokejky vyslal první střelu zápasu. Domácí zvládli první střeleckou akci hned proměnit. Od levé tyče nahrával P. Peš, na mladičkého Reného Marka, který měl dost času na posunutí puku do prázdné brány. Přesně 3 a půl minuty od začátku zápasu a stav 1:0 pro Hodonín. Na oba brankáře šla druhá střela utkání až v páté minutě, moc šancí rozchytat se tedy neměli. V polovině první třetiny jsme mohli vidět vyrovnanou hru a šance na obou stranách. Za Břeclavské Lvy, například Juránek, Lokaj, nebo Sedláček. Všechny střelecké pokusy však oba maskovaní muži zvládli zlikvidovat. Až do času 10:37, kdy domácí přidali druhou branku. Po špatné komunikaci břeclavských hráčů v útočné třetině a stejně špatnou nahrávkou se do samostatného úniku dostat A. Jajcay, který blafákem na lapačku překonal Filipa Krále. Hra Lvů se začala zhoršovat, puky odskakovaly, nahrávkám i střelám chyběla přesnost. Zato domácí byli na koni a v šestnácté minutě znovu A. Jajcay našel místo u tyče břeclavské svatyně a navýšil vedení svého týmu na 3:0. Lvi si zvládli vytvořit jeden pěkný tlak v 17. minutě, kdy zvládli brankáře Zollpriestera prověřit hned 4x, branku z toho však nevytěžili. A tak po špatné první třetině odcházeli do šaten se tříbrankovou ztrátou.

Do druhé třetiny vstoupili Lvi o mnoho lépe. Ve 22. minutě zápasu si vytvořili akci 2-1, F. Hrbatý však nepřekonal Hodonínského brankáře. To se povedlo až o minutu později jeho spoluhráči Richardovi Garčicovi, který snížil ztrátu na 3:1. Hra Lvů nepřipomínala tým z první třetiny a tak si břeclavští hokejisté začali brát místo na ledové ploše pod svou kontrolu. Ve 26. minutě se přímo před Hodonínským brankářem ocitl Filip Klenec. J Zollpriester však vytasil svou lapačku. Dvě minuty po polovině zápasu se dostal do samostatného úniku Michal Gabriška, ani ten však branku nepřidal. Několik pokusů měli také domácí, Filip Král si ale se všemi poradil. Ve 33. minutě vyjel domácí brankář rozehrát za bránu, to mu nevyšlo úplně podle představ a k puku se dostal Tibor Sedláček, který kotouč poslal před prázdnou bránu, Vojtěch Svoboda, pak dokončil akci a přidal druhou branku Břeclavského týmu. Lvi pokračovali i nadále v aktivní hře a vytvářeli si gólové situace "Mrzí mě, že nedokážeme vytěžit víc v koncovce." zareagoval na neproměněné akce břeclavský trenér Filip Hrbatý. Čas 34:58, kdy Hodonín, v čele s P. Pešem, "vybagoval" břeclavskou obranu a čtvrtým gólem odskočil zpět na dvoubrankový rozdíl. Ke konci třetiny se Lvi dostali zpět do svého tempa a zvládali si opět vytvářet tlak v útočné třetině. 42 vteřin před koncem nahrál Libor Kocúr puk na Kristiána Lokaje, který zakončil akci 2-1 brankou do šatny. V úplném závěru si nakopnutí Lvi vytvořili ještě další 3 střelecké pokusy a v dobrém rozpoložení odcházeli do šaten za stavu 4:3 pro domácí.

Do třetí třetiny vletěli břeclavští jako tornádo a dali najevo, že skóre zápasu chtějí otočit. Dvě a půl minuty po začátku si výraznou šanci vytvořila dvojice Hrbatý- Juránek, dorovnat skóre se jim však nepovedlo. V čase 44:24 byl udělen první trest utkání a Lvi měli k dispozici přesilovou hru, v té se po zhruba 30-ti vteřinách dokázal do úniku dostat hráč domácího týmu Polák, brankář Filip Král si ale i s tímto pokusem dokázal poradit. V čase 45:30 dostaly první trest i Lvi, za příliš mnoho hráčů na ledě. Oproti minulému přípravnému zápasu s Hodonínem, byl právě ve faulech a počtu vyloučení vidět velký posun ze strany břeclavské střídačky. Následovala tedy minuta a šest vteřin hry 4 na 4. 12 minut před koncem zápasu se domácí dostali do nebezpečné střelecké pozice, zazvonila však pouze tyč břeclavské svatyně. V čase 49:51 Lvi srovnali skóre utkání, když Libor Kocúr vymetl pavučinky v rožku nad vyrážečkou Hodonínského brankáře. Hned další střídaní měl šanci Tibor Sedláček. Bylo vidět že Lvi chytli druhý dech a prahnou po vítězství. Hodonín jakoby si v tu chvíli se hrou svého soupeře nemohl poradit. Lvi měli více střel, nahrávek i šancí. Velikou šanci měl minutu a půl před koncem F. Klenec, Zollpriester si ale i s tímto pokusem a stále narůstajícím tlakem zvládl poradit, až do doby, než v čase 59:01 ujel sám Jakub Zapletal, který překonal lapačku domácího brankáře a pouhých 59 vteřin před koncem zápasu poslal svůj tým do vedení. Na to Hodonín zareagoval změnou sestavy a odvoláním brankáře, ve finálním tlaku zápasu se to domácím podařilo a pouhých 9 vteřin před koncem utkání, procedili puk do brány. Stav 5:5 a následovaly samostatné nájezdy.

Nájezdů se jelo hned 16 a byl v nich úspěšnější Hodonín. Osmý pokus svého týmu proměnil Tom Polák.

Ohlas po utkání

Nejsem spokojený s tím jak jsme do zápasu vstoupili. Díky tomu byla z našeho pohledu celá první třetina špatná. Kluky musím pochválit, že se dokázali sebrat a s tím zápasem ještě něco provést. Ke konci se nám podařilo zápas dokonce otočit a vyhrávali jsme o gól, ale to se nám nepodařilo do konce udržet. Doufám, že se z toho poučíme do příštích zápasů.

Dále mě mrzí, že nedokážeme vytěžit víc v koncovce. Měli jsme spoustu gólových příležitostí, ale nakonec z toho bylo jen 5 branek. Doufám, že do prvního mistráku doma s Ostrohem už vše bude vypadat tak jak by melo.

Michal Kuba - Trenér Hodonína

*Zdroj: web SHKM Hodonín*

Břeclav není jednoduchý soupeř, což se i ukázalo v průběhu zápasu. Měli jsme dobrý začátek a po první třetině jsme vedli o tři branky. Od druhé třetiny bylo vidět, že jsme měli druhý zápas ve třech dnech. I když jsem klukům říkal, aby hráli jednoduše dávali si puky a těžili z brejkových situací, tak si ještě každý potřeboval zkusit něco zbytečně navíc. Byli jsme pomalejší, v obraném pásmu jsme si špatně rozebírali hráče. Břeclav totiž nic nezabalila, naopak nás začal soupeř víc napadat, dohrávali nás, byli všude o krok dřív, a hlavně těžili z předbrankového prostoru, kde byli aktivnější a my jsme se s tím neuměli porvat. Dělali jsme chybu za chybou a soupeř tak po zásluze vyrovnal, a nakonec šel i do vedení. Nechtěli jsme prohrát, tak jsem musel zasáhnout do sestavy a poslední minutu jsme odehráli bez brankáře. Tentokrát při nás stálo štěstí a podařilo se nám devět sekund před koncem vyrovnat a po nájezdech nakonec dotáhnout zápas do vítězného konce. Přípravné období máme u konce a od pondělí už do toho vletíme naostro. Vyzkoušeli jsme v přípravě všechny hráče, které jsme měli k dispozici, každý svou šanci dostal. Někteří nás překvapili, někteří na sobě musí ještě hodně zapracovat, aby se dostali do tří pětek. Teď je na nás s Honzou Prčíkem to vhodně poskládat a dobře se připravit na Rosice.