51_20230903_162436.jpg
9_20200405_172858.jpg

Lvi získali proti Uherskému Ostrohu bod. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

V předposledním domácím zápase základní části sezóny 2019/20, se Lvi utkali se silným týmem z Uherského Ostrohu.

Lvi se nezalekli soupeře a hned v prvním střídání si vytvořili dvě šance vsítit branku, ale  hostující golman si se vším poradil. Hokej měl vysoké tempo a šance byli na obou stranách. Do vedení šli lvi v čase 11:48, když Roman Průdek proměnil po nahrávce Kristiána Lokaje. Soupeř zvýšil tempo, ale nedokázal i přes velké šance prostřelit Filipa Krále a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny se podařilo břeclavským, co se dlouho nepovedlo a po pouhých 6 vteřinách dokázali odskočit na rozdíl dvou branek po krásné inviduální akci Radka Zháňala, který objel 2 hráče a do prázdné branky posunul puk Kristiánovi Lokajovi. Břeclav nedokázala dvou brankové vedení dlouho udržet, když v čase 21:14 po chybě v obraně inkasovali. Oba týmy si vytvářeli tutové šance, ale dneska to byla exhibice golmanu, kteří předváděli opravdu nádherné zákroky a drželi své týmy ve hře. V čase 37:43 dokázal soupeř využít svoji přesilovku a dorovnat utkání a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Třetí třetina začala opatrně z obou stran a do vedeni šli poprvé v utkání hosté, když se jim podařilo využít i druhou přesilovku a v čase 46:28 byl stav 2:3 pro hostující tým. Lvi dostali do konce třetiny 3 přesilovky a až ta poslední se jim podařila využít v čase 55:26, když po 10 sekundách trestu našel Patrik Rutkovský Michala Gabrišku a ten dokázal vsítit důležitou branku, která břeclavským lvům zajišťovala prodloužení. Soupeř si do konce třetiny ještě dokázal vytvořil tlak, ale břeclavští všemu zabránili.

V prodloužení byli šance na obou stranách, hostující tým dokázal ve vlastním oslabení trefit břevno břeclavské brány a lvi nedokázali využít přesilovku a šlo se na samostatné nájezdy.

Nájezdy začali hosté.

1. série: Stránský proměnil, Rutkovský neproměnil
2. série: Flora proměnil, Lokaj neproměnil
3. série: Galuška neproměnil, Gabriška neproměnil
4. série: Zalubil proměnil a rozhodl o vítězství hostujícího týmu

Statistiky utkání Břeclav - Uherský Ostroh

Skóre3 : 4SN
Počet střel20 (10, 6, 4) – Uh. Ostroh: 41 (11, 14, 16)
Vyloučení2x ( 4 min) – 6x ( 12 min)
Góly lvůPrůdekRomanLokajKristiánGabriška Michal

tabulce se lvi po 23. kole nachází na 7.místě.

Rozhovory:

Filip Hrbatý – Hrající trenér

„V utkání kluci hráli zodpovědně až na pár minut kdy jsme se nechali strhnout hrou. Ale celkově kluci podali bojovný a obětavý výkon. Utkání bylo ve výsokém tempu a tak už si kluci museli hrábnout až na dno sil hlavně ke konci utkání. Byli jsme moc rádi, že se nám podařilo srovnat. Na nájezdy se nám bohužel nedařilo, ale utkáni opět dramatizovali brankáři obou týmů svými skvělýmy výkony.“

Kristián Lokaj – Útočník

Dal si gól 6 sekund po začátku druhé vteřiny, myslíš, že to byl důležitý gól?
„Tak rychlý gól ve 2. třetině nám měl určitě pomoct, ale naopak v tomto zápase si myslám, že nám uškodil. Otevřeli jsme hru začli všichni útočit. To nám soupeř potrestal dvěma góly.“

Prohráli jste až na nájezdy, si spokojený, že jste vytěžili aspoň bod?
„Před zápasem jsem si řekli, že bereme jakýkoliv bod. Ostroh má velmi zkušený a silný tým. Určitě nás mrzí, že jsme nestrhli druhý bod v nájezdech na naší stranu, ale za dnešní výkon se nemusíme stydět.“


Příští mistrovský zápas odehrajeme na venkovním ledě s týmem HC Štika Rosice. Zápas se odehraje v sobotu 8.2.2020 v 17:00.