Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavDynamiters Blansko HK
5:3
čt 28. 10. 2021 17:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 7. kolo

Lvi z Břeclavi v souboji o čtvrtou příčku neváhali

V utkání s Blanskem se bojovalo do poslední minuty. Zbytečná vyloučení sráží hru břeclavských.

V den státního svátku se na břeclavském ledě potkaly dva sousedící týmy v tabulce. Blansko před utkáním okupovalo čtvrtou příčku a Břeclav byla těsně pod ním na pátém místě (Břeclav má ještě zápas s Uherským Hradištěm k dobru pozn. redaktora). Blansko v posledních kolech předvádělo dobré výsledky, což podtrhli výhrou nad tehdy prvními Boskovicemi v prodloužení. Tak se šlo do utkání s očekáváním, jak se bude hra obou celků vyvíjet.

Průběh utkání

Od začátku utkání vletěli břeclavští hráči na soupeře s plnou vervou a ovládali většinu prostoru na ledě, což proměnili v čase 1:14 v první branku, o kterou se ze samostatného úniku a střelou pod lapačku postaral po zranění navrátilec do sestavy Libor KOCÚR. Lvi chtěli v nasazeném tempu a hře pokračovat, ale stále je ve hře shazovala zbytečná vyloučení. Takto se hra vyvíjela až do osmé minuty, kdy skóre utkání vyrovnal hostující Hynek GRÜNWALD. V jedenácté minutě se i blanenští dopustili faulu a byl nařízen nájezd, který ovšem Roman PRŮDEK po pěkné kličce do forhandu neproměnil. Zbylých devět minut se utkání hrálo v podobném duchu. Bylo vidět spoustu šancí, ale ani jeden z brankářů nebyl do konce třetiny překonán.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hostující hráči, když ve dvacáté třetí minutě ze samostatného úniku otočil skóre Hynek GRÜNWALD. Naštěstí se po dvaceti pěti vteřinách podařilo rychle vyrovnat z dorážky mladému Šimonu JUŘIČKOVI. Od této chvíle byla druhá třetina z pohledu branek a vyloučení nejchudší. Na obou stranách byla vidět snaha zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, ale v obraně byly oba celky poctivé a všechny akce, které se v útoku odehrávaly, končily ve výstrojích brankářů.

Od začátku třetí třetiny bylo vidět, že Lvi na domácím ledě nechtějí přijít ani o jediný bod. Což ve čtyřicáté třetí minutě potvrdil dorážkou Richard GARČIC. Za stavu 3:2 se na ledě odehrávala bitva. Na blanenských hráčích už byla vidět únava a tak se trávila většina času v útočném pásmu Lvů. Dynamiti byli většinou zavření v obraném pásmu, ale z občasných rychlých protiútoků také dokázali nebezpečně ohrozit domácí branku. V padesáté druhé minutě se podařilo druhou dorážkou navýšit náskok Filipu HRBATÉMU. Vypadalo to, že tato branka soupeře položí a Lvi si pohlídají dvoubrankový náskok, ale v padesáté osmé minutě se podařilo snížit Michalu DRENČKOVI a o závěrečné drama bylo postaráno. Do konce utkání se hostující rozhodli hrát power play a ve hře šesti proti pěti se snažili domácí zatlačit v obraném pásmu. Břeclavským se podařilo několikrát z dálky poslat puk na opuštěnou bránu, ale ani jednou se ji nepodařilo trefit. To v poslední vteřině utkání v útočném pásmu za brankou soupeře získal puk Kristian LOKAJ a zasunul jej k bližší tyči prázdné brány a tím udělal vítěznou tečku za zápasem, kdy domácí HC Lvi Břeclav porazili HC Dynamiters Blansko 5:3.

Hodnocení trenéra

Ohlas trenéra Lukáše Hökla (HC Lvi Břeclav):
"Zápas jsme začali velmi dobře, když jsme se dostali rychle do vedení. První třetina byla taková opatrná z obou stran a spíše čekání na to, kdo udělá chybu. Z mého pohledu se nám první třetina vůbec nevydařila. Nebyli jsme tak aktivní, jak jsme si řekli a opět nás trápí zbytečná vyloučení, která nás sráží. Naštěstí soupeř přesilovky nevyužil a do kabin jsme šli za nerozhodného stavu. Jasně jsme si po první třetině řekli, že vstoupíme do zápasu (2. třetiny) bez vyloučení a bylo to hned znát na pohybu a vytvoření si šancí. Brankář Blanska měl co dělat, aby udržel svůj tým v naději a soupeř mohl být spokojený, že odcházel za vyrovnaného stavu 2:2. Osobně myslím, že by se nikdo nemohl divit, kdyby stav po dvou třetinách byl 6:2 pro Břeclav. Do poslední třetiny jsme šli ze stejným cílem. Bez vyloučeni apod... A opět jsme se vrátili ke zbytečným faulům. Byla jen otázka, kdo vstřelí třetí gól. A jak se říká za nerozhodného stavu v poslední třetině - kdo dá gól, tak zápas vyhraje. Naštěstí se to podařilo nám a tři body zůstaly doma.
Teď nás čekají čtyři těžká kola s týmy které hájí 1-2 místa, Hodonín a Boskovice.
Do těchto zápasů půjdeme s cílem získat minimálně 8 bodů z 12. I když se nám zranili někteří hráči, které nechci jmenovat. Teď budeme potřebovat maximální podporu fanoušků, aby nás hnali kupředu za vítězstvím. Věřím, že každý fanoušek, který chodí na zápasy, přivede alespoň dva až tři kamarády, aby nás hnali k lepšímu hokeji a hlavně k vítězství. Myslím si osobně, že se to fanouškům podaří a vytvoří ještě lepší atmosféru.
V zápase bych rád vyzdvihl mladého útočníka Juřičku, který předvedl fantasticky výkon na ročník 2004."

Fotky

Odkaz na fotky od Lví fotografky Kamily Krutákové

Fotoalbum ZDE

Příští zápas odehrají Lvi na ledě Boskovic a to v sobotu 30.10. Utkání startuje v 17:00!