Lvi vezou z Uničova důležité 2 body za výhru v prodloužení

Lvi netradičně ve čtvrtek odcestovali do Uničova.

Oba týmy vlétly do utkání od prvního buly naplno. Ve 14 minutě hráč uničova schovanou střelou přes obránce dával gól na 1:0, ale břeclavští Lvi dokázali rychle odpovědět a po 24 sekundách srovnával na 1:1 střelou od modré BronislavČápek. Poté se hra trochu srovnala, ale 45 sekund před koncem první třetiny dokázali Orli vstřelit gól na 2:1.

Druhou třetinu začali Lvi přesilovou hrou, kterou se jim bohužel nepodařilo proměnit. Hrál se opět vyrovnaný hokej, ale v čase 32:46 se Orlům podařilo zvýšit na 3:1 a za 37 sekund byl stav už 4:1. A tak i dobře chytajícího Michala Martinčíka vystřídal v bráně Filip Král. Vzápětí na to se Lvům naskytla přesilová hra, ve které Marek Papp krásnou nahrávkou od modré našel před bránou úplně volného Romana Průdka, který v čase 34:41 snižoval na 4:2. Tento gól Lvy nakopl a v čase 37:04 se mezi kruhama ocitl úplně volný David Novosedlík, který svým premiérovým gólem za A-mužstvo propálil domácího brankáře a snižoval na 4:3. Lvi byli při chuti a za pouhých 16 sekund Marek Papp nechytatelnou střelou do víka vyrovnal na 4:4. V čase 38:16 poskytli domácí svým trestem velkou šanci Lvům otočit zápas to se jim nepodařilo a tak se šlo po druhé třetině do šaten za stavu 4:4.

Do třetí třetiny oba celky nastoupily opatrně, protože věděli, že každá chyba může rozhodnou zápas. Třetina nabídla oběma týmům dvě přesilové hry, ale ani jeden toho nedokázal využít. Lvi byli herně lepší vypracovali si hodně šancí, ale nedokázali je proměnit a tak šel zápas do prodloužení.

V prodloužení hned ze začátku ujel domácí hráč kterému se, ale nepodařilo prostřelit skvěle chytajícího Filipa Krále. V čase 62:22 Patrik Rutkovský přihrávkou od modré našel mezi kruhami úplně volného Michala Gabrišku, který se z tehle pozice jen málokdy mílí a vystřelil Lvům druhý bod.

Statistiky utkání Břeclav - Uničov

Skóre5 : 4PP
Vyloučení6x (12min) – 7x (22 min)
Góly lvůZháňal RadekPrůdek RomanNovosedlík DavidPapp MarekGabriška Michal

tabulce se lvi po 20. kole nachází stále na 8.místě.

Rozhovory:

Milan Novosedlík – Asistent trenéra

„V první třetině jsme opatrně nastoupili proti papírově lepšímu týmu, hráli jsme vlastní taktiku která nám stále vychází. První gól jsme dostali ze situace jeden do čtyř, byl to takový laciný gól. Ale po tomto gólu jsme se nesložili a v zápětí půl minuty jsme vyrovnali na 1:1. pak jsme bohužel dostali druhý gól do šatny. Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že by jsme zase chtěli hrát tu naši hru kdy nebudem otevírat obranu a budeme na nich čekat, aby jsme zase nedostali nějaké rychlé góly na začátku druhé třetiny, kterou nemíváme moc dobrou. Ve 3 minutě jsme, ale dostali gól na 3:1 a ten gól nám úplně narušil naši taktiku a než jsme se stihli zpamatovat tak za minutu to už bylo 4:1. Na to jsem musel nějak zareagovat, vyměnil jsem brankáře a trochu popřehazoval lajny, protože je potřeba něco vymyslet čím to zase nějak nakopnout.Hned na to jsme dali gól na 4:2 a během 3 minut jsme to dokázali srovnat stav na 4:4. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nesmíme udělat žádnou chybu, začali jsme hrát techničtěji před jejich bránou aby jsme jsme si vytvořili šance. Před koncem třetiny se nám povedli aj nějaké úniky, které jsme bohužel neproměnili. Byl to velmi vyrovnaný hokej, ale u konce utkání jsme je už tlačili, měli jsme obrovské šance. 20 sekund před koncem jsme měli úplně prázdnou bránu, kterou jsme ale netrefili. No a v prodloužení po krásné nahrávce Patrika Rutkovského dal gól na 5:4 pěknou střelou Michal Gabriška.“

Radek Zháňal – Útočník

Co si myslíš že nás dovedlo k tomu že vezem z uničova 2 body?
„Kolektivni výkon. Nepoložili jsme se za stavu 4:1.“

Co bylo pro tebe nejtězší na tomto zápase?
„Trefit prázdnou bránu... Měl jsem několik vyložených šancí dokonce i prázdnou bránu ale netrefim ani stodolu …“  (* směje se Radek Zháňal *)

co by se mělo do příštích zápasů zlepšit?
„Vždy máme v zápase 10 minut úplně hluchých v nich dostaneme góly a pak se snažíme zápas zvrátit ale to je problém celé sezóny musíme se soustředit na celých 60 minut.“

Příští mistrovský zápas odehrajeme na DOMÁCÍM ledě s týmem HC Brumov - Bylnice, který do Břeclavi přijede v sobotu 18.1.2019. Utkání začíná v 17:00.