Lvi v prvním domácím zápase nového roku vyhráli nad Březinou

Dne 11.1.2020 odehráli břeclavští Lvi svůj první domácí zápas v novém roce. Ve Fosfa Aréně přivítali soupeře z nedaleké Březiny.

Po úvodním buly do zápasu vkročili lépe hosté, kteří si dokázali vytvořit několik šancí, které ale využít nedokázali. Naopak hra Lvů se zvedla a díky zvýšené produktivitě a krásné souhře dua Radek Zháňal a Michal Gabriška, se Lvi dočkali první branky zápasu, kdy druhý jmenovaný byl autorem branky. Po první třetině byl stav 1:0 pro domácí.

I druhá třetina byla co se střelby na bránu a produktivity týče na straně Březiny. Hráče Břeclavi srážely četné vyloučení. Avšak ti, kdo se radovali podruhé byly opět domácí, kdy našel Michal Gabriška mezírku mezi betony brankáře Březiny (asistence Radim Lenkovič a Marek Göndör). Hráči Březiny se ale nevzdávali a dokázali se gólově prosadit a to hned 2x! Nejprve se zjevil sám před bránou hráč Březiny L. Dupljaku a prostřelil brankáře Lvů a podruhé se prosadil slepeným gólem mezi betony našeho brankáře V Beutl. Stav byl tedy vyrovnaný 2:2. V čase 28:26 se Lvi téměr radovali potřetí, kdy po střele Tibora Sedláčka se kotouč otřel pouze o horní tyč. Ovšem o 2 minuty na to, se už Lvi radovali kdy výše jmenovaný se dokázal prosadit a poslal tak Lvi do vedení (Asistence Tomáš Havelka).

Do třetí třetiny vletěli hráči Březiny doslova bleskově. 27 vteřin po buly dokázali prosadit po několika dorážkách a stav byl opět vyrovnaný 3-3. Pro Březinu to byl poslední gól do břeclavské klece. Brankář Filip Král už žádný za svá záda nepustil a Břeclav dokázala ještě 2 branky přidat. 2x se prosadil Kristián Lokaj, který se po dvou měsících vrátil po zranění. Rozhovor najdete níže. U prvního gólu těžil z tlaku u brány své lajny (gólová asitence: Roman Průdek a Libor Kocúr). Podruhé se trefil nekompromisně mezi nohy brankáře Jakubčíka (asistence Roman Průdek)

Lvi si tak připisují velecenné 3 body do vyrovnané tabulky.

Statistiky utkání

Skóre:Břeclav 5 : 3 Březina
Počet střel:Břeclav: 31 (11, 6, 14) – Březina 42 (8, 16,18)
Úspěšnost brankářů:Břeclav: Filip Král - 92,85%
Březina: Patrik Jakubčík - 83,87%
Vyloučení:Břeclav9( 18 min) – Březina: 4( 16 min)
Rozehrávky brankářů:Břeclav: 5 - Březina: 8
Zblokované střely:Břeclav: (nejvíce F. Hrbatý) – Březina: 5
Góly lvů:Gabriška Michal 2x, Lokaj Kristián 2x, Sedláček Tibor

tabulce se lvi po 19. kole nachází stále na děleném 8.-9.místě.

Rozhovory:

Marek Papp – Kapitán

„Těžko se mi tento zápas hodnotí. Na jednu stranu jsem rád za 3 body, které potřebujeme aby jsme se dostali do play off. Pokud se ale máme bavit o našem výkonu a předvedené hře, tak tam byly obrovské rezervy z naší strany, ze kterých pramenily chyby jak v obraném tak i útočném pásmu a také jsme měli strašně moc vyloučení.Pokud dojede tým z chvostu tabulky a ještě k tomu s 12 hráči do pole, tak se nám prostě nemůže stát že půlku třetiny hrajeme v oslabení. Můžeme děkovat Kraldovi (brankářovi Filipovi Královi pozn. Red.), že nás opět podržel a nám se zaplať pán bůh podařilo ve třetí třetině odskočit do dvoubrankového vedení. Jak už jsem řekl, náš výkon nebyl dobrý a pokud chceme pomýšlet na play-off tak se podobných výkonů musíme vyvarovat, protože příště by jsme takové štěstí jako proti Březině mít nemuseli.“

Tomáš Havelka - Útočník

Dnes jsi hrál po delší době znovu za muže, jak jsi se cítil před a po?
„Před zápasem jsem byl trochu nervózní kvůli domácí půdě. Od první minuty to ze mě spadlo a hrálo se mi dobře. Po zápase jsem byl rád za 3 důležité body.“

Ve třetí třetině jsi chodil na led s 1. lajnou, seděla ti tato hra?
„Ano seděla, ale myslím že v tom nebyla moc velká změna“

Měl jsi pár šancí, párkrát jsi dostal u mantinelu... Jak bys za sebe zhodnotil dnešní zápas?
„Ano jednou jsem měl v celku jednoduchou situaci ale puk se ode mě nakonec dostal se štěstím na spoluhráče a ten puk uklidil do brány. Myslím si že si příště musím víc dávat pozor u mantinelu a být více zpevněnej. Každého zápasu si vážím.“

Kristián Lokaj – Útočník

Po delší době, co jsi léčil zranění, jsi se vrátil na led a hned jsi vstřelil 2 branky? Jak jsi se dneska cítil?
„Po dvou měsících jsem hrál zápas a bylo to cítit, hlavně kondičně. Jsem ale rád, že 3 body zůstaly doma a že jsem mohl pomoct týmu 2 brankami.“

Jak se ti hrálo proti soupeři jako je Sokol Březina?
„Věděli jsme, že to nebudou body zadarmo. Březina je nepříjemný soupeř. Hrají tvrdě a dohrávají souboje. Byli jsme na to připravení.“

Co se týče tvého zranění, je už vše v pořádku?
„Měl jsem natáhnutý boční kolenní vaz a zlomenou malou část kostičky v koleně. Trvalo to více něž 2 měsíce. Věřím, že je to už v pořádku, ale stále si dávám pozor. Na led nosím ortézu.“  (přeloženo ze slovenštiny)

Filip Král – Brankář

Dnes sis připsal 39 úspěšných zákroků a vyhráli jste 5:3, jaký to byl dnes pro tebe zápas?
„Tak na to, že soupeř byl poslední to byl zápas docela napínavý. Sami jsme ale zápas zdramatizovali a do poslední chvíle to bylo dost vyrovnané. Naštěstí kluci dokázali vstřelit nějaké góly! Podle mě nám chybí taková ta jednoduchost. Prostě jet a když můžu tak vystřelím. My si strašně dlouho nahráváme a pak ani nevystřelíme. Tím ale kluky nehaním, je to věc, kterou můžeme lehce změnit a play off urvat konečně! I tak bych chtěl kluky pochválit! Dost mi v zadu pomáhali! Pro mě jako brankáře to byl super zápas, díky velkému počtu střel. A chtěl bych poděkovat vše lidem, kteří nás přišli podpořit! Jste super .“

Příští mistrovský zápas odehrajeme na ledě soupeře. Trochu netradičně už ve čtvrtek (16.1.2019) se představíme na ledě orlů z Uničova. Zápas začíná v 18:00.