Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavSKMB Boskovice
0:4
pá 18. 2. 2022 18:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 0

Lvi skončili ve čtvrtfinále. Na domácím ledě Boskovicím nezvládli vstřelit branku.

Zaspaný začátek rozhodl o osudu celého druhého čtvrtfinálového duelu.

Druhé čtvrfinálové utkání Lvům nevyšlo dle představ. Brankáře soupeře pak domácí nepřekonali ani jednou.

Průběh utkání

"Do utkání musíme vstoupit daleko aktivněji než ve středu, s odhodláním, s nasazením, s bojovností..." Řekl před zápasem kapitán břeclavského A-týmu Marek Papp. Pravdou však byl pravý opak. Ihned první střídání se Boskovice zvládly dostat do vedení. Břeclavského brankáře překonal Petr JURČA. Ještě něž se diváci Fosfa arény stihli pohodlně usadit musel brankář Michálek již podruhé lovit puk ze své sítě. V čase 5:21 se prosadil Jan BOČEK a Lvi tak z úvodu museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Třetí rychlá rána přišla chvíli za polovinou první třetiny. Na světelné tabuli svítil čas 11:35, když se hosté zásluhou  Filipa KREJČIŘÍKA dostali do tříbrankového vedení. Mohlo se tedy zdát že zápas skončí basketbalovým výsledkem a pořádným debaklem, Lvi se však nevzdali. Zlepšili herní projev a také hru v obranné třetině. První vyloučení přišlo až minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky, hosté se však v závěru neprosadili.

Druhá třetina začala oslabením domácího týmu, po půl minutě se však počty hráčů srovnaly a výsledek zůstával stále beze změn. Dvě minuty po začátku se vylučovalo na obou stranách. 48 vteřin po udělení prvního trestu přišel i druhý a to na konto Minervy. Lvi si tak zahráli první početní výhodu zápasu, kontaktní branku však nepřidali a brankář Alexa i s dávkou brankářského štěstí držel dále čisté konto. Další velikou šanci na branku v podobě přesilovky měli Lvi okolo poloviny utkání. Početní výhodu však zmařilo další vyloučení po devíti vteřinách, které srovnalo počty hráčů na ledové ploše. Jak to k play-off patří, nechyběly ani emoce a v čase 38:58 byl potrestán první břeclavský hráč za "nesportovní chování" směrem k rozhodčím. Do konce druhé třetiny se nic dalšího významného neudálo a do šaten se tak odcházelo za stejného skóre, kterým bylo vedení hostů 3:0.

Třetí třetina byla pořádně divoká. Břeclavi začínal docházet čas, který v této sezóně měli a na ledě se začínalo přiostřovat. Jen během třetí třetiny bylo dvojicí hlavních rozhodčích I. Čuňočkou a J. Karpíškem uděleno celkem 140 trestných minut (54 BOS, 96 BŘE), což z hokejového zápasu udělalo zcela jinou podívanou. V této změti přerušení a dohadů se při hře 5 na 5 podařilo Boskovicím přidat čtvrtý gól zápasu. V čase 50:44 se prosadil  Jaroslav PEKR. Lvi měli v utkání také řadu šancí, avšak žádná neskončila v bráně soupeře. Brankář Tomáš Alexa si tak do statistik přidává vychytanou nulu v play-off a Lvi se s letošní sezónou musí na celé léto rozloučit.

Konečný výsledek zápasu 4:0 přidává druhý bod na konto Minervy a to červenobílé hokejisty posílá do bojů o medaile...

Břeclavským hráčům se alespoň nedá upřít snaha a nasazení, které do hry hokejisté vložili.

Hodnocení trenérů

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

"Sezóna nám skončila, těžko k tomu něco říci. Cíle byly minimálně postup do semifinále a to se nám nepodařilo. Soupeř rozhodl v podstatě už v první třetině, kdy jsme do zápasu nastoupili laxně a nedůsledně. Nemůžu říci, že by soupeř byl lepší. Měli jsme spoustu příležitostí a šancí ten zápas otočit. V podstatě jsme od druhé třetiny byli lepším týmem ale brankář Boskovic předváděl neuvěřitelné zákroky a nás to sráželo psychicky. Bohužel jsme asi někde urazili štěstí a to se nám vrátilo v play-off. Boskovickému týmu přejeme úspěch do dalších bojů."