171_20210701_215942.jpg

Lvi si s reprezentací zahrají na mistrovství Evropy ve Švýcarsku

I přes zrušené in-linové soutěže se uskutečnil výběrový kemp české reprezentace do 16-ti a 18-ti let. Na našich sociálních sítích jsme vás v minulých dnech informovali o jménech, která se za náš klub realizačnímu týmu našeho nároďáku na kolečkách ukáží. Nyní je již známa výsledná nominace a naši Lvíci v ní samozřejmě nesmí chybět!

V neděli 27.6. hostil kroměřížský zimní stadion na své zbrusu nové Stilmat ploše výběrový kemp in-linové reprezentace České republiky. A to hned dvou kategorií. Do výběru U16 i U18 již trenéři odtajnili šestnáct jmen hráčů, kteří na přelomu měsíců července a srpna budou obhajovat zlatou medaili na mistrovství Evropy.

Minulý rok v Itálii obě kategorie vyhrály první místo. Na této slávě mají zásluhu také břeclavští hráči a jinak tomu nebude ani letos.

Na přípravný kemp se podívali v kategorii U16 Matyáš Bohatý a Lukáš Suchyňa.

V kategorii U18 pak Adam Abazaj, Libor Sokola a Marek Zapletal.

Na letošní mistrovství Evropy, konané ve Švýcarsku, konkrétně ve městě Morges se za Břeclav podívají následující hráči. V kategorii U16 se do kádru dostal Matyáš Bohatý. Jako náhradník je pak připraven Lukáš Suchyňa

V kategorii U18 se mezi nejlepší prosadil Adam Abazaj. Mezi náhradníky bude připraven Marek Zapletal.

Adam Abazaj již s reprezentačním dresem zkušenosti má. Také minulý rok se dostal do nejužší nominace a podílel se na zmiňovaném vítězství turnaje. Zeptali jsme se na jeho pocity po zjištění finální nominace.

"Pocity jsou super, jdeme s klukama obhajovat titul mistra Evropy a budeme se snažit předvést ve Švýcarsku co nejlepší výkon ať přivezeme opět zlatou.”

Nezbývá než klukům pogratulovat a pořádně držet palce. Děkujeme jim za skvělou reprezentaci klubu a také za práci trenérům.

Na fotkách postupně :

1. Adam Abazaj

2. Libor Sokola

3. Marek Zapletal

4. Matyáš Bohatý (v bílé helmě)

5. Lukáš Suchyňa