Lvi padli v jižanském derby s Hodonínem

Poslední zápas základní části, byl ve znamení derby, když Lvi vyjeli na led blízkého Hodonína, kde ukončili základní část stejně jako loni v Jižanským derby před zraky více než 600 lidí. Tento zápas byl druhý divácky nejsledovanjší v celé základní části.

Do utkání lépe skočil domácí tým, který si připsal první střelu zápasu a vytvářel vyložené šance, břeclavský golman si však dokázal poradit. V 7.minutě už ale domácí Hodonín dokázal vstřelit úvodní branku v přesilové hře, když M. Crlík posunul puk na volného Jakuba Sajdla, který měl lehký úkol, když před ním stála pouze prázdná brána Lvů. Domácí tým si stále vytvářel šance a držel Lvy v jejich třetině, ti nedokázali najít protihru a zpočátku vyrovnaná hra, začala být jednoznačná pro Hodonín, který hrál následnou většinu třetiny v útočném pásmu. Ve 12. minutě už domácí tým vedl o 2 branky po přihrávce Prčíka a Dufka na kapitána domácího celku Petra Peše. To nebyla ani zdaleka jediná šance Hodonína, který dokázal překonávat břeclavskou obranu přesnými nahrávkami před bránou. Ke smůle domácích však poseldní střela netrefila bránu, nebo zasáhl brankář lvů Filip Král, který si jenom v první třetině připsal 22 úspěšných zákrkoků. Minutu před koncem první třetiny jel sám na bránu útočník Lvů Tibor Sedláček, domácí golman si ale dokázal s únikem poradit. A teprve čtvrtou střelu Lvů zlikvidovat. Po první siréně se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí, kteří přestříleli lvy 24:5.

Lvi do druhé třetiny nastoupili lépe a měli více ze hry značnou chvíli měli i více střel jak domácí. v 26. minutě toho dokázali využít, když při signalizovaném faulu dokázal faulovaný Kristián Lokaj najít na modré čáře Patrika Rutkovského, který vystřelil a puk se dostal k Radimovi Juránkovi, který vstřelil první branku Lvů. Radost břeclavským hráčům bohužel nevydržela dlouho, protože hned po 11-ti vteřinách se břeclavská obrana dopustila chyby, kterou Petr Peš potrestal a zase to bylo o dvě branky. Lvi museli bránit dvě přesilové hry, ale brankář F. Král a obrana to zvládla, díky tomu se domácím do konce třetiny nedokázalo připsat další branku. Druhá třetina byla opět ve znamení šancí, tentokrát ale vyrovnaně na obě strany. 78 vteřin před koncem druhé třetiny se dokázali lvi přiblížit na rozdíl jediné branky, když po nahrávce Radima Lenkoviče a Richarda Zajíčka překonal golmana Bronislav Čápek.

Ve třetí třetině břeclavští na nic nečekali a hned v prvním střídání mohli výsledek dorovnat, když Michal Gabriška ujel domácí obraně, ale golman Hodonína byl proti a nedopustil aby puk skončil za jeho zády. Oba týmy si vytvářely šance, ale dneska oba golmani předváděli neskutečné výkony. Velký zlom přišel v polovině třetiny, když se domácí obránce Polesný za bránou srazil s rozehrávajícím brankářem Králem. Břeclavský obránce Tadeáš Zugar šel pomstít golmana a strhla se bitka, domácí fanoušci řvali po Lvech různé nadávky přičemž Marek Dora nedokázal udržet emoce a ukazoval na kotel fanoušků vulgární gesta, za které dostal trest do konce utkání a následovala dlouhá hra 4 na 4, které navíc předcházela poměrně dlouhá pauza, způsobená úklidem všeho nepořádku, který hodonínští „kotelníci“ naházeli na led. domácí hráč odpykával 4 a lvi 5 trestných minut. V 53. minutě dokázal Michal Crlík po Pešově nahrávce svůj tým poslat do dvoubrankového vedení. Lvi si vytvořili do konce zápasu ještě pár šancí, ale nedokázali prostřelit domácího golmana. Hodonín si vytvořil už pouze jednu vyloženou šanci, kterou dokázal Filip Král vychytat, a potvrdit tím svůj skvělý výkon. V poslední minutě si břeclavští zahráli ještě přesilovou hru a zkusili power-play, ale výsledek se nezměnil. Břeclavští po odbojovaném zápase prohráli i druhé derby v této sezoně 2:4.

Statistiky utkání Břeclav - Hodonín

Skóre4 : 2
Počet střel

30 (5, 15, 10) – 53 (24, 15, 12)

Vyloučení8x ( 17min+1x O.K ) – 7x (16 min)
Rozehrávky brankářů6 – 6
Zblokované střely– 2
Góly lvůJuránek Radim, Čápek Bronislav
Diváci611

tabulce se lvi po 26. kole nachází stále na 8.místě.

V play-off, tedy budou začínat proti prvnímu týmu tabulky

První zápas za břeclavský A-tým si dnes připsal Zdeněk Ambrož (roč. 2003) , břeclavský odchovanec a současný hráč lvího dorostu.

Rozhovory:

Filip Hrbatý – Hlavní trenér Břeclavi

zdroj: web SHMK Hodonín

„Myslím si, že pro oko diváka to bylo pohledné utkání. My jsme měli bohužel špatný vstup do zápasu, pak jsme se trochu srovnali s tempem a s tím, že jsme vlastně poprvé v sezoně hráli na čtyři útoky. Nedařilo se nám proměňovat šance, do kterých jsme se dostali, ale musím pochválit i našeho golmana, který pochytal spoustu tutových šancí Hodonína. Je nám samozřejmě líto, že jsme prohráli, ale nic si z toho neděláme. Jdeme do playoff a to je hlavní. Z fanouškovského hlediska si myslím, že dnešní zápas byl z toho lepšího, co je v krajské lize možné vidět.“

Jan Prčík st. - Hlavní trenér Hodonína

„Před zápasem jsme věděli, že pokud získáme tři nebo i dva body, tak skončíme pátí a s tímto cílem jsme také do zápasu šli. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, vyhráli jsme ji 2:0 a myslím si, že skóre mohlo být i vyšší, kdybychom proměnili některé k mnoha vyložených šancí. Ostatně šance jsme si dokázali připravovat v celém zápase, ale dnes nás hodně zrazovala koncovka. Chtěli jsme hrát zodpovědně dozadu, ale stejně jako v minulém utkání v Uherském Brodě jsme si několikrát nechali ujet útočníky soupeře a jenom díky skvěle chytajícímu Kubovi jsme dostali jen dva góly. Hodně důležitý moment byla naše branka na 3:1, díky které jsme bleskově reagovali na trefu soupeře. Uklidnění nám ale přinesla až čtvrtá trefa.“

Zdeněk Ambrož – Útočník

Dnes jsi hrál poprvé za břeclavské muže a hned v derby s Hodonínem, jak jsi se na ledě cítil?
Byl jsem rád že jsem dostal šanci. Na ledě jsem byl ze začátku pod stresem ale po pár střídáních se to zlepšilo.“

Utkání přihlíželo více jak 600 lidí a zejména kotel domácích se staral o slušnou atmosféru. Jak to na tebe působilo?
Ze začátku jsem měl stres protože jsem před tolika divákama ještě nehrál ale spoluhráči nás mladé povzbudili a to mi hodně pomohlo. Je to super zkušenost a jsem rád že jsem si mohl zahrát.“

Patrik Kunc – Útočník

Letos poprvé v mistráku za A-tým, co říkáš na to že jsi dostal šanci mezi seniory?
„Hrát za chlapy beru vždycky jako odměnu. Je to fakt zvláštní pocit, být na střídačce s hráči, na které jsem se chodíval divat jako malé dítě a s trenéry, kteří mě tu učí hrát hokej.“

Jak jsi se cítil při zápase?
V zápase s každou přibývající minutou jsem se cítil líp a líp, každopádně dnešní zápas mi ukázal,že mám stále na čem pracovat. Děkuju trenérovi a hráčům A-týmu za přijetí a podporu.“

Filip Král – Brankář

Dnes jsi se rozhodně nenudil, hned v první třetině jsi zaznamenal 22 z celkových 53 zákroků, jaký byl pro tebe tento zápas?
„Zápas byl pro mě parádní. Bylo hodně střel, takže jsem neměl prostor vypadnout z tempa. Neustále od někud přiletěl puk.
Každopádně mě hnala i skvělá atmosféra, o kterou se postarali hodonínští fanoušci. Mrzí mě, že jsme zápas nevyhráli, protože bychom je už rádi porazili, ale nedá se nic dělat. Bohužel domácí byli o trochu lepší a nás musí tahle prohra před play-off probrat a jít tam naplno! Čeká nás ten nejtěžší soupeř z Velkého Meziříčí, ale upřímně mi to je jedno kdo se nám postaví. Já věřím našemu týmu. Vím, že umíme hrát skvělý hokej a kdy je lepší příležitost to dokázat než v play off?“

Dnešní zápas byl poslední v základní části.

Nyní čeká Lvy play-off, ve kterém se utkají s Velkým Meziříčím.