Lvi končí ve čtvrfinále. Velkému Meziříčí podlehli i podruhé

Ve druhém zápase čtvrtfinále play-off se na domácím ledě Lvi pokusili vyrovnat zápasovou sérii na 1:1.

V 18:00 se vhodil první puk a zápas mohl začít. Lepší start měli hosté, kteří během prvních střídání určovali tempo hry. Bylo to právě Velké Meziříčí, které otevřelo skóre utkání a to hned v čase 2:05, kdy se nahrávkou od T. Střechy dostal do úniku Patrik Matov, který vymetl levý rožek břeclavské brány. I díky dvěma oslabením na konci 3. a 6. minuty se Lvům nedařilo pořádně nastartovat a chyběly jim střely i čas strávený v útočném pásmu. Další velkou šanci první třetiny měli na svých hokejkách znovu hosté. Při situaci 2-1 trefili však pouze tyč odkryté brány domácího týmu. Tři vteřiny před třináctou minutou se dostal do samostatného úniku břeclavský útočník Michal Gabriška, bohužel se mu ale nepodařilo srovnat. Diváci břeclavské Fosfa arény mohli sledovat šance na obou stranách, více ze hry měli však stále hosté. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl, že Lvům se nedařilo udržet delší dobu na puku, nebo si vytvořit tlak ve třetině Velkého Meziříčí, i proto bylo v první třetině k vidění pouze 18 střel. 5 z hokejek domácích a 13 od hostů. První třetina tedy skončila za těsného stavu 1:0 pro Velké Meziříčí.

Druhá třetina začala aktivně hned od prvních vteřin. První zákrok si břeclavský brankář Filip Král připsal hned po 11-ti vteřinách. Poté se ale ke slovu dostali domácí, kteří si z úvodu zvládali vytvářet pěkné šance a byli více na puku. Z toho pramenilo také více střel. Do veliké šance se v čase 23:36 dostal Roman Průdek, brankář hostů Z. Slavíček, však vytáhl pěkný zákrok lapačkou a stav byl tedy stále 1:0. To se změnilo v čase 24:22, kdy břeclavský obránce Patrik Rutkovský našel Radima Lenkoviče, který si sám proti brankáři zvládl poradit. Maskovaného muže si nejprve natáhl a trefou na vyrážečku dokázal tento únik proměnit. Stav byl tedy vyrovnaný 1:1. Hned za 22 vteřin po tomto gólu čelilo Meziříčí oslabení, ve kterém si rozjetí Lvi zvládli vytvořit tlak i jednu velkou šanci, nekteří hráči na ledě se už radovali, bohužel však marně, protože branka nepadla. K vidění byla rychlá hra „nahoru-dolů“, plná přesných přihrávek. Krušné chvíle pro domácí nastaly při sérii oslabení, kdy byl nejprve tři vteřiny před polovinou zápasu vyloučen L. Kocúr a poté v čase 31:17 M. Papp. Břeclavští hokejisté tedy museli čelit přesně 40-ti vteřinám oslabení 5 na 3. Ještě před vypršením prvního trestu přišlo pro střídačku Lvů další oslabení v podobě deseti minutového osobního trestu pro střelce dvou gólů minulého čtvrtfinálového zápasu K. Lokaje. Všechna oslabení i následný popřesilovkový tlak, který si hosté zvládli vytvořili Lvi ustáli a výsledek byl i nadále nerozhodný. Ve 36. minutě se na trestnou lavici odebral hráč Velkého Meziříčí, P. Rozmarín. V minulém zápase zvládli Lvi při vyloučení tohoto hráče skórovat a i nyní si vytvořili 2 veliké šance. Skóre se už ale do konce třetiny nezměnilo a po 40-ti minutách bylo stále 1-1.

Třetí třetina nezačala pro břeclavskou střídačku nejlépe. V čase 41:21 se k ledu složil břeclavský kapitán Marek Papp, předcházel tomu nedovolený zákrok na hlavu od P. Ambrože, za který byl potrestán i osobním trestem. Jinak byla k vidění poměrně vyrovnaná hra. V čase 47:04 přišel nejspíše zlomový bod zápasu, kdy čárový rozhodčí nezapískal zakázané uvolnění, ze kterého zvládli hosté v čele s L. Patákem následně skórovat. „V hokeji vznikne spousta sporných situací, ale tohle bylo jasné zakázané uvolnění, které měl rozhodčí odpískat. Jsou na tom ledě 4 a není možné aby to co se dnes stalo připustili.“ Celá břeclavská střídačka samozřejmě protestovala, v čele s kapitánem M Pappem, který za čtveřicí hned jel, byl ale poslán na trestnou lavici s 10-ti minutovým osobním trestem. Dvojice hlavních odmítla přijet podat vysvětlení této situace trenérovi, proto zde toto jejich rozhodnutí nemůžeme nijak vysvětlit ani obhájit. I když je to slušnost a ve vyšších ligách samozřejmost, rozhodčí to za povinnost nemají. Stav byl tedy 2:1 pro Velké Meziříčí.

Chvíli po obdržené brance museli Lvi čelit 98 vteřinám oslabení 5 na 3. I když si hosté vytvářeli velké šance, Lvi zvládli tento tlak ustát. V 51. minutě byl vyloučen hostující hráč D. Salát, ani tato přesilovka však nepomohla Lvům přidat více střel, kterých měli za posledních 20 minut zápasu stejně jako v první třetině. Ani hosté na tom nebyli střelecky lépe, oproti první třetině měli ještě o jeden projektil méně. V 54. minutě si hosté vytvořili pěkný tlak, v čase 54:33 se dokonce dostali do situace 3 – 0, F. Střecha však přestřelil břeclavskou bránu. Tlak Velkého Meziříčí se stále stupňoval a v čase 57:42 po velké šanci V. Meziříčí, kterou ukončil skvělý zákrok brankáře Filipa Krále si lvi vzali oddechový čas. 13 vteřin poté následovalo velmi sporné vyloučení břeclavského Radka Zháňala, které Lvů vzalo šanci pro hru bez brankáře. Dokonce v průběhu trestu inkasovali třetí branku. Konkrétně v čase 59:01 od T. Střechy. Třetí třetinu pak dokončil čtvrtý gól Velkého Meziříčí, který do odkryté brány trefil D. Křenek. Břeclavští Lvi tedy nakonec padli 1:4.

Velkému Meziříčí nezbývá než pogratulovat k vítězství ve čtvrtfinále 2:0 na série a popřát sportovní úspěchy při jejich cestě k postupu do druhé ligy.

Skóre:1 : 4
Počet střel:19(5, 9, 5) – 34 (12, 14, 8)

Filip Hrbatý – Hlavní trenér

„Po středečním utkání ve Velkém Meziříčí jsme věděli, že soupeř nebude chtít podcenit začátek a tak se také stalo a Velké Meziříčí šlo brzy do vedení. Nás to ale naštěstí nepoložilo a dodoržovali jsme to, co jsme si řekli a drželi utkání co nejdéle vyrovnané. Ve druhé třetině se nám podařilo srovnat  a za vyrovnaného stavu jsme šli do třetí třetiny, což byl náš cíl. Chtěli jsme hrát od zodpovědné obrany a to se nám dlouho dařilo, pak ale čároví rozhodčí nezapískali zakázené uvolnění a my z té situaci inkasovali, což už se nám poté nepodařilo zvrátit a soupeř už jen navýšil výsledek. Za utkání a celou sezónu bych chtěl kluky pochválit a poděkovat jim. Dále bych chtěl také vyzdvihnout výkony mladých hráčů z juniorky a dorostu, kteří vždy dokázali perfektně doplnit kádr.“

Velké Meziříčí vyhrálo čtvrtfinálovou sérii 2:0 a postupuje tedy do semifinále. Pro Lvy dnešním dnem sezóna 2019/20 končí.

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU! …. BEZ VÁS BY TO NEŠLO!