Lvi doplatili na oslabení. Ve druhém přípravném zápase podlehli s Hodonínem

Druhé přípravné utkání bylo ve znamení jižanského derby. Po slibném začátku Lvi nakonec zápas neudrželi pod kontrolou a z vítězství se radoval Hodonín

Ve čtvrtek 27.8. se ve Fosfa aréně odehrálo Jižanské derby mezi Hodonínem a Lvy. Pro oba celky to bylo již druhé přípravné utkání této sezóny.V Trochu netradiční čas 18:30 vhodil hlavní rozhodčí Slavka první puk a jižanské derby mohlo začít.

PRŮBĚH ZÁPASU

Do začátku utkání vstoupili lépe domácí. Brankář hostů Ondřej Luner si ani na puk pořádně nesáhl a již ve druhé minutě ho dokázal prostřelit po skvělém úniku Radim Lenkovič, který otevřel skóre utkání. Oba celky měly nespočet šancí. V šesté minutě měl ale největší šanci Petr Peš, který se dostal do samostatného úniku, ale nedokázal prostřelit břeclavského brankáře Michala Martinčíka. Druhou ránu přidali domácí v přesilové hře, kdy z modré čáry střílel Bronislav Čápek a tečovaný puk z hole Libora Kocúra zapadl do brány hodonínského brankáře Lunera. Lvi tak docílili dvoubrankového náskoku. Hosté však nesložili své zbraně a v čase 14:01 snížil na 2:1 Andreas Jajcay. Do konce první třetiny jsme již žádné góly neviděli a to zejména díky skvělým výkonům obou brankářů. Nejprve v čase 16:47 se dostal do úniku břeclavský hráč Richard Zajíček, ale Luner dokázal šanci zneškodnit. Za necelou minutu se dostal do úniku i hodonínský tým, ale lapačka břeclavského strážce byla připravena. Tu největší šanci mělo duo Kocúr a Lokaj, kteří 11 vteřin před koncem první třetiny nedokázali skvělou akcí překonat brankáře Lunera a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí celek.

Druhá třetina byla ve znamení častých vyloučení na obou stranách. Větší šanci měl ve 22. minutě Marek Göndör, který se napřáhl z modré čáry, ale trefil pouze břevno. Třetí branku domácích vstřelil Bronislav Čápek. Ve zbylé části třetiny se dokázali prosadit jen hosté, kteří si vytvářeli nespočet šancí zejména důrazem před bránou domácích. Obrat byl dokonán. Hodonínští dokázali vstřelit 3 branky za necelé 3 minuty a stav byl poprvé v utkání pro Hodonín 3:4.

Do poslední části utkání opět vstoupili lépe domácí a vyrovnávací trefu přidal Radim Juránek. Lvi už se ale do konce utkání prosadit nedokázali. Několik šancí si vytvořili naši hráči Michal Gabriška nebo Vojtěch Svoboda, ale na Lunera nedokázali vyzrát. Už to byli jen hosté, kteří zasadili rány domácím. Zejména díky vyloučením a častým přečíslováním si hosté vytvořili již tří brankový náskok a v jižanském derby podléháme Hodonínu 4:7.

ROZHOVORY

Michal Martinčík

1.Dnes jsi si připsal 53 zákroků. Jaký to byl pro tebe zápas?

Zápas byl pro mě, jako golmana, dobrý, celých 60 minut jsem byl v tempu a pořádně jsem si sáhl na puk, což je v přípravě jedině dobře. V závěru už možná trochu chyběly síly, ale to asi k srpnové části přípravy trochu patří. Je potřeba se poučit z gólů a co nejlíp se připravit na mistráky

2.Kde vidíš, že nastal podle tebe zlom zápasu? Přece jenom jsme byli lepším týmem a zejména i díky tvým zákrokům, které nás držely ve hře

Děkuji... Myslím že důvod pro jsme zápas prohráli byla naše nedisciplinovanost, kdy jsme se nechávali hodně vylučovat a museli jsme bránit oslabení, které narušovaly naši hru. Když se hrálo 5 na 5, troufnu si tvrdit, že jsem byli lepším týmem.

.

Radim Lenkovič

1.První zápas po dlouhé době způsobené pauzou a hned jsi vstřelil branku... cítil jsi se dnes dobře?

Popravdě úplně nejlíp jsem se necítil. Mám za sebou zatím jenom pár tréninků, takže si to vše ještě musí sednout, ale jsem samozřejmě rád, že se mi povedlo hned v prvním zápase dát gól.

Radim Juránek

Za Hodonín jsi dříve hrával, tyto zápasy jsou brané jako derby, jsou pro tebe ještě speciálnější?

Zápas s Hodonínem je vždycky speciální, i když se jedná o přátelské utkání. S několika klukama z hodonínského týmu jsem nastupoval v mládežnických kategoriích, takže utkání bývají většinou vyhecovanější

Vstřelil jsi branku, ale na výhru to nestačilo... jak bys ohodnotil svůj výkon a případně i výkon celého týmu?

Bohužel, po vyrovnávající brance ve 3. třetině jsem věřil, že utkání zvládneme, ale zbytečnými fauly jsme to Hodonínu hodně usnadnili. Myslím si, že výkon celého týmu měl sestupnou tendenci. V první polovině utkání jsme soupeře přehrávali, ale postupem času se to obrátilo a závěr utkání byl z naší strany hodně nepovedený. Musíme se vyvarovat zbytečným faulům, které dostávají soupeře zpět do hry.