38_20200513_234822.jpg

Letní příprava začala

Od pondělí 11.května začala hráčům všech kategorií společná letní příprava. Skončilo tak období čekání způsobené pandemií Covid-19. Jak probíhaly tréninky na dálku a jak je to s trénováním nyní, najdete níže ve článku.

Tréninky v době karantény

Dříve skončená sezóna i opožděný začátek letní přípravy. Tyto problémy, způsobené celosvětovou pandemií řešili nejen Lvi. "Založili jsme facebookovou skupinu "Lvích výzev". Trenér každé kategorie zadal úvodní výzvu, kterou hráči daný den plnili (například stojka na hlavě, nebo skoky přes švihadlo) na závěr videa pak nominoval dalšího hráče, který si připravil výzvu na další den. Děti si tedy sami navzájem zadávaly výzvy, které ostatní plnili." popsal samostatné fungování nového nápadu trenér Libor Kocúr. Video o této skupině se dostalo i na oficiální stránky hokej.cz.

Chvíli před začátkem

"Začátkem května kdy se začala uvolňovat vládní opatření však ze strany svazu Českého hokeje přišlo stanovisko kdy nám zatím nebylo doporučeno začínat společnou letní přípravu, na které se budou hráči scházet. Natočil jsem tedy spolu s dalšími trenéry video s různými cviky, které mohly děti plnit." přiblížil situaci trenér Radim Lenkovič.
U starších kategorií jako jsou například junioři psali trenéři klukům každý den obsah tréninku, aby byli na "oficiální začátek" připraveni.

Společné tréninky

Od pondělí 11. května se tréninky společné letní přípravy naplno rozběhly všem našim 10-ti kategoriím. "Spolu s vládními nařízeními je to trošku složitější, ale daří se nám je plnit", zaznělo od trenérů. Hráči se například nesmí převlékat v šatnách, nebo se v nich po tréninku osprchovat, to ale naše mladé hokejisty neodradilo a na prvních trénincích byla docházka velmi slušná. Nejmenší děti mají dva tréninky týdně, s postupem věku mají dané kategorie intenzitu tréninků vyšší. Například od šesté třídy jsou tréninky každý všední den a 9. třída má ještě o jeden více.

Fotografie: Fotky od Michala Martinčíka