Kocúr řídil výhru Lvů v prvním přípravném utkání, čtyřmi góly a asistencí dopomohl k výhře nad Uherským Ostrohem

V prvním přípravném utkání vyzvali břeclavští ve své domácí Fosfa aréně tým z nedalekého Uherského Ostrohu. Po 13-ti vstřelených brankách se z vítězství nakonec radovali domácí Lvi.

V 17:00 hodin se vhodilo úvodní buly a za přítomnosti necelých 150-ti diváků začal první zápas v této sezóně.

PRŮBĚH ZÁPASU

Zápas byl od první chvíle ve velkém tempu a byli to hosté, kteří si jako první v druhé minutě vytvořili větší tlak před bránou Lvů. V šesté minutě se mohlo otevřít skóre utkání a to hned na obou stranách, nejdříve měli přečíslení 2-1 domácí břeclavané, následně pak hosté. Branka ale nepadla. Hrála se velmi vyrovnaná hra. Na počátku osmé minuty si vytvořili tlak domácí. Za půl minuty už museli bránit šance soupeře. Oba dva brankáři však nepustili za svá záda žádný puk a stav utkání byl stále 0:0. V čase 11:29 přišlo vyloučení na straně Uh. Ostrohu a Lvi se do následné přesilové hry opravdu opřeli. Zavřely soupeře ve třetině a vytvářeli si velké šance. Například Marek Göndör, který od modré čáry trefil tyč Šurého brány. Ostrohu se však podařilo toto oslabení přečkat a za další dvě minuty dokonce otevřít skóre zápasu. V čase 14:49 dostal Zalubil nahrávku zpoza brány a z mezikruží překonal lapačku Filipa Krále, který měl tou dobou na svém kontě už 10 úspěšných zákroků. Stav byl tedy 1:0 pro Uherský Ostroh. Do konce první třetiny se skóre již nezměnilo, do šatny šli tedy hosté s těsným náskokem.

Druhá třetina nabídla divákům gólové hody. Hned za 1 minutu a 27 vteřin bylo srovnáno, postaral se o to Libor Kocúr, který si najel z pravé strany a trefou po ledě na bližší tyč, překonal brankáře. Ostroh se nenechal zastrašit a stále pokračoval ve velmi rychlé hře. V polovině 24. minuty se už málem dostal znovu do vedení, zazvonila však pouze tyč domácí brány. Následně si domácí vytvořili několik šancí v přesilovce. Byl to ale znovu Uh. Ostroh kdo dal gól a dostal se opět do vedení. Tomu řekl rázné NE Bronislav Čápek, který za 33 vteřin nekompromisní trefou do šibenice dorovnal stav utkání na 2:2. Více ze hry měli i nadále břeclavští hokejisté. V čase 27:25 se dostal do šance z mezikruží Filip Klenec, jedna z nových mladých tváří břeclavské šatny. Tomu se skórovat nepodařilo, oproti tomu Libor Kocúr byl o 47 vteřin později nekompromisní, když za záda Šurého doklepl střelu od modré a poslal svůj tým poprvé v tomto zápase do vedení. Nažhavení Lvi dále pokračovali v určování hry a v následující přesilovce si vytvořili pěkný tlak. Ten přetrval i po vypršení trestu a těžila z něho opět rozjetá mašina Libor Kocúr, který v tu chvíli zaznamenal hattrick. (Čas 30:48, asistence střelou od modré Marek Göndör). Dvoubrankový náskok Lvům příliš dlouho nevydržel. V čase 32:06 zvládli hosté dotáhnout na 4:3. Za minutu a půl se v praxi ukázalo známé hokejové pravidlo „Nedáš-dostaneš“. Velikou šanci měl břeclavský obránce Marek Dora. Nezvládl ji však proměnit a o 9 vteřin později se již podruhé radovali hráči Ostrohu, kteří proměnili druhou střelu po sobě. Stav utkání byl 4:4 a diváci mohli sledovat rychlý hokej. Vice ze hry měli domácí Lvi, kteří se drželi více na puku. Ostroh si dokázal do konce třetiny vytvořit větší tlak pouze jednou a to 2 minuty před koncem. Žádná další branka už ale nepadla a po 40-ti minutách se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 4:4.

Poslední perioda začala aktivně, kdy v čase 41:29 dostali Lvi k dispozici přesilovou hru. Netrvalo to však příliš dlouho a dalším dvouminutovým trestem, který hlavní rozhodčí udělil, se srovnal počet hráčů obou týmů na 4. Hosté nabrali druhý dech a ve 43. minutě znovu rozezvonili tyč Královi brány. V čase 44:39 už se to hostům povedlo a puk trefil sít v bráně. Pátý gól svého týmu vstřelil bývalý břeclavský hráč Ivan Klauda, který poslal Uherský Ostroh znovu do vedení. Za minutu a 11 vteřin to se Lvy nevypadalo dobře, když rozjetý Ostroh dostal na své hokejky přesilovou hru. Na ledě to však vypadalo přesně naopak a byli to Břeclavané, kteří se ve čtyřech hráčích drželi ve třetině hostů. Nejen že domácí branku neinkasovali, ale v čase 53:20 ji v dalším oslabení dokonce dali. Postaral se o to mladý Tibor Sedláček, který se ocitl sám před brankářem. Nejdříve si ho natáhl na lapačku a poté poslal puk do protipohybu, který po ledě zamířil rovnou do brány. Skóre je vyrovnané 5:5 a do konce zápasu zbývá necelých 7 minut. O lehké uklidnění břeclavské střídačky se postaral kdo jiný, než Libor Kocúr, který čtvrtým gólem v tomto utkání zajistil svému týmu jednobrankový náskok. Lvi měli i nadále více ze hry. Poslední větší pokus o dorovnání měli hosté 5 minut před koncem. Filip Král už ale byl ve své bráně bezchybný. Čas 56:53, opět Libor Kocúr, který svou nahrávkou vybídl Kristiána Lokaje k sedmému gólu domácího týmu. Za pouhých 23 vteřin později Michal Gabriška nadobro pohřbil veškeré naděje Uherského Ostrohu, kdy překonal přesouvajícího se brankáře a stanovil tak konečné skóre 8:5 pro břeclavské Lvy.

Dnešní utkání z důvodu lehkých zranění, způsobené střetnutím se soupeřem u mantinelu, nedohrály dva hráči. Kapitán Marek Papp, z důvodu bolesti v oblasti kolene a mladý junior Albert Schweitzer, z důvodu bolesti v oblasti ramene.

ROZHOVORY:

Libor Kocúr

1. Zaznamenal jsi čtyři branky a jednu nahrávku. Co si myslíš, že stálo za tvým dnešním velikým úspěchem?

Po dlouhé době jsem byl znovu v zápase a chuť do hry byla opravdu velká, asi není nic konkrétního co by za góly stálo, jde o všechny hráče na ledě a hlavně o štěstí

2. Jak bys shrnul hru dnešních soupeře a co ti na ní nejvíce vyhovovalo?

V Ostrohu hrají zkušení hráči, je to vidět i na hře, která není nijak ulítaná. Poznat bylo také, že jsou hráči zvykli hrát ve více lidech a jak sami připustili, ke konci zápasu už jim chyběly síly.

Filip Klenec

1. Několik let jsi nebyl v “ostrém” zápase, jak jsi se dnes cítil?

Cítil jsem se docela dobře, po třech letech, co jsem nebyl na ledě. Nejvíce mi chybí asi fyzička, ale na tom určitě zapracuji.

Ondřej Nedvěd:

1. Jaký byl pro tebe v dnešním zápase největší rozdíl oproti utkáním ve vyšších zahraničních profi ligách?

Je to hrozně těžké hodnotit po jednom a prvním zápase v sezóně nějaký rozdíl, ale největší rozdíl je v počtu diváků na stadionu. Je smutné, že si lidé nenajdou cestu jak na hokej, tak na fotbal.

2. V Břeclavi jsi pouze v době přípravy, kam dále budou směřovat tvé kroky v této sezoně?

Mé další kroky vedou do Francie konkrétně do Paříže do týmu Les Bisons.

FOTKY

„Děkujeme všem, kteří na zápas přišli, fandili a třeba i přispěli do modrého prasátka. Jste skvělí“