204_20210923_002554.jpg

Ježíšek i v létě! Lvi také letos podpořili pejsky z útulku v Bulharech. Zapojit se nyní můžete i vy!

Nyní je v našem kraji pomoc potřeba více než kdy jindy a u zvířat to platí také. Hráči našeho A-týmu zopakovali povedenou akci a také letos podpořili útulek pro opuštěné psy v Bulharech. Vybraly se potřebné věci i peníze. Nyní se do pomoci můžete zapojit také vy!

Kdo by se ptal proč zrovna útulek v Bulharech a co k této myšlence vedlo, vše se dozví v minulém článku Článek z minulé akce.

Přeci jen v krátkosti zde zopakujeme, že tuto myšlenku poprvé zmínila naše zdravotnice Kamila Krutáková, která mimo jiné, také zcela zdarma dělá každý domácí, občas dokonce i venkovní zápas fotky. Nemusíme zmiňovat že tato práce není obvykle vůbec špatně placena. V době kdy tým trápil naplý rozpočet však Kamila nežádala peníze, přála si podpořit útulek v Bulharech, ze kterého má sama pejska!

Také letos jsme nezapomněli a jak si žádala doba, psí Ježíšek přišel už v létě. Ptali jste se co se dělo s pejsky z oblastí postižených tornádem? Pejsky ze zničeného Hodonínského útulku si vzali zde. bez žádných pompézních gest ani vidině peněz. Jak nám potvrdila majitelka paní Kubová, o pejsky z postižených oblastí se starají zcela nezjištně, materiální zabezpečení berou z darů. Nedávnou se ujali desítek sirotků z množírny. "Slyšeli jsme a viděli, že počet "ubytovaných" v útulku se před nedávnem dost razantně navýšil. Nejdříve tornádo, potom množírna. To je šílené. I přesto jsem byl moc rád, když jsme přijeli do krásně upraveného prostředí. Všichni pejsci měli své kotce vzorně uklizeny a boudičky vystlány. Pan Kuba dělal áčku několik sezón kustoda. Víme jak moc hodní lidé to s ženou jsou a můžu říct, že je cítit srdíčko, které této práci dávají."  Dodal při návratu mladý brankář Martinčík.

Odpoledne proběhlo velmi podobně jako naposledy. V předem domluvený čas přijeli zástupci hokejistů a jejich zdravotnic, Kamila Krutáková, Filip Hrbatý a Michal Martinčík. Předali hmotné dárečky, se kterými pomohl opět brněnský psí salon Aknel, včele s paní Lenkou Martinčíkovou, která požádala své zákazníky a chovatele. Nejvíce se sbírkou pomohla paní Monika Pokorná, které bychom, stejně jako všem ostatním podporovatelům chtěli moc poděkovat.

Po předaní věcí byli členové výpravy pozváni na prohlídku útulku a všech ubytovaných chlupáčů. "Některé jsem tu znal, jsou tam už několik let... Je to velká škoda" zmínil Hrbatý.

Na tréninku proběhla sbírka, složili se hráči A-týmu, zdravotnice a občas i členové rodin. Nakonec se podařilo dát do kupy pěknou částku, která přistála na účtu útulku. Všichni víme, že dárečky jsou krásné. Právě za peníze se dá zaplatit téměř vše. Spoustu věcí lidé na první pohled nemusí vidět. Kdo se však v provozech vyzná, určitě potvrdí, že to není žádný med.

Pokud chce někdo jakkoliv pomoci a vůbec to nemusí znamenat žádné peněžní výdaje, nejlépe udělá, pokud se podívá na web útulek nebo se případně rovnou spojí s provozovateli.

Lvi se rozhodli s tímto nelehkým posláním aspoň trochu pomoci. Jak by to mělo být, A-tým jde příkladem pro naše mladší Lvíky školního věku a třeba i jejich rodiče. V našem sportu je třeba mít dobře nastavené hodnoty a to i mimo led. I tvrdý sport, kterým hokej je, je založen nejen na tvrdé dřině, ale i dobrých skutcích.
Nyní bychom tedy po vzoru mužů a zdravotnic rádi vyzvali i naše Lvíky i Lvice, trenéry, členy vedení a samozřejmě také naše skvělé fanoušky.

Pokud Vám není osud pejsků bez domova lhostejný, sledujete útulkový webfacebook, tam se dozvíte co aktuálně ošetřovatelé nejvíce potřebují a co naopak třeba není vhodné. Podporou mohou být  peníze, ale třeba i jen váš čas, bez investice jediného haléře.

Nyní na našem zimáku tedy spouštíme dobrovolnou sbírku, do které se může zapojit každý z vás! Celý jeden týden bude u vrátnice kasička, kam může kdokoliv přispět, či se dozvědět o útulku více. Počítá se úplně každá koruna, či jen projevený zájem. Po týdnu celý obsah kasičky, jménem celého klubu HC Lvi Břeclav pošleme útulku.

#SpoluMámeLvíSílu!