51_20230903_162436.jpg
66_20200828_233625.jpg

"Jedeme na postup", má jasno další posila Lvic

Sára Čajanová, skvělá česká reprezentantka, se představuje v následujícím rozhovoru.

Zatím poslední z nových posil břeclavských Lvic je Sára Čajanová. Jde o jednu z nejtalentovanějších hokejistek v ČR, která ještě v juniorském věku nahlíží i do seniorské reprezentace.  A umí to nejenom na ledě, skvěle reprezentuje ČR i na bruslích kolečkových.

Přišla jste do týmu před sezonou. Můžete nám říci, jak jste se vlastně k lednímu hokeji dostala? Přece jenom to není typický sport pro ženy a dívky.

Já jsem vlastně začínala na inlinech ve Zlíně a pak jsem chtěla zkusit jít i na led. Byla jsem jeden den ve školce bruslení a hned mě trenéři vybrali do 2. hokejové třídy, tak jsem u toho zůstala.

Můžete nám krátce přiblížit, ve kterých klubech všude jste tedy doposud působila?

Hokejové začátky jsem měla ve Zlíně a teď to bude čtvrtý rok, co budu hrát ve Vsetíně extraligu dorostu. S ženským hokejem jsem začínala ve Vsetíně, pak jsem přestoupila do Brna Cherokees, pak jsem se zase vrátila po dvou letech do Vsetína a teď budu působit v Břeclavi.

Máte za sebou i řadu reprezentačních startů. V jakých kategoriích a na jakých akcích jste svoji zemi dělala čest?

Tak v U16 to byly akce mistrovství Evropy, kdy jsme skončily 2x druhé. V U18 jsou ty hlavní akce mistrovství světa a na nich jsem byla 3x. A teď budu pokračovat a snažit se prosadit v A týmu.

V jakých dalších hokejových soutěžích, či jiných sportech ještě působíte?

Jak už jsem zmiňovala, tak působím ve Vsetíně, kde hraju s klukama extraligu dorostu. Když skončí hokejová sezóna, tak začíná ta inlinová. S ženskou reprezentací jsem byla zatím na dvou MS a získali jsme dvakrát stříbrné medaile. Jinak hraju s klukama v juniorech Night Birds Přerov a zrovna nedávno na konci června jsme vyhráli mistrovství ČR.

Jak jste se tedy vůbec dostala k působení v ženském týmu v Břeclav?

Jelikož ve Vsetíně se ženský hokej zrušil, tak jsem hned dostala nabídku z Břeclavi. Neváhala jsem a přijala ji, protože tu mám i hodně kamarádek a vím, že se zde budu cítit dobře a s holkama, se kterýma se ještě neznám, tak si určitě sedneme.

Jaké si dáváte osobní cíle v této sezoně?

Tak určitě jedeme na postup, to cítí každá z nás. S klukama máme cíl playoff, a v reprezentaci žen postup na olympiádu.

Děkuji za odpovědi a přeji mnoho úspěchů v působení u břeclavských Lvic, ale samozřejmě i v osobním životě.