I přes slibný začátek Lvi nezvládli první přípravný zápas s Hodonínem.

Lvi ve čtvrtek sehráli první přípravný zápas před novou sezónou. Na domácím ledě vyzvali blízký Hodonín. Začátek zápasu se Břeclavi povedl a zdálo se, že Baník nezvládne odpovědět. Zranění brankáře Michálka však hosty nakoplo, utkání zvládli otočit a dotáhnout k jednoznačnému výsledku.

V prvním z šesti přípravných zápasů před novou sezónou 2021/22 Lvi na domácím ledě vyzvali svého ligového soupeře, Hodonín.

Průběh zápasu

Od začátku utkání bylo vidět, že by mělo jít o rychlý hokej. Domácí měli od začátku převahu, kterou gólově potvrdil v šedesátéosmé vteřině Richard Garčic. Hodonínští si moc šancí nevytvářeli, ale ve dvanácté minutě se po důrazu v brankovišti prosadil Martin Borot. Lvi se ale nenechali položit a v šestnácté minutě vrátil vedení na stranu domácích krásnou tečí Radim Lenkovič. Hned na to ale odpověděl Ľubomír Vaškovič, který v útočném pásmu na kruhu dostal hodně času a prostoru a srovnal stav utkání. Do konce třetiny břeclavští ještě dokázali strhnout stav ve svůj prospěch když dvě minuty před koncem třetiny dal branku Filip Hrbatý. Více se toho  první třetině neudálo.

Druhá třetina byla v utkání přelomová. Nejdřív během dvou minut Kristian Lokaj dvěma přesnými zásahy zvýšil stav pro domácí na 5:2. Ve dvacátépáté minutě Robert Mikéska projel celé hřiště a snížil skóre na dvě branky. Poté se v brance bohužel zranil břeclavský brankář Michálek a od té doby jako by domácí přišli o síly a motivaci a Hodonínští byli najednou ti, co na ledě vládli. Odehrála se jen chvilka a opět vsítil hostující Petr Peš. Ve třicáté druhé minutě svou druhou brankou vyrovnal stav utkání Robert Mikéska. Do konce druhé třetiny ještě Baník otočil stav utkání brankami Ľubomíra VaškovičeJakuba Sajdla a Davida Polesného.

Ve třetí třetině už se lvi nedokázali soupeři vzepřít a hostující tak nejdříve brankou Aleše Dufka opět zvýšili náskok. A poslední trefou ve čtyřicátéosmé minutě na 10:5 brankově uzavřel utkání dokonáním hattricku Ľubomír Vaškovič. Do konce utkání byla ještě k vidění potyčka mezi Filipem Hrbatým a Petrem Pešem, po které následně oba předčasně odcházeli do kabin.

Rozhovory

Filip Hrbatý - Hlavní trenér Břeclavi

Ohlas po utkání

Utkání bych rozdělil na dvě půlky. První půlku jsme hráli to, co jsme chtěli. Bruslili jsme, napadali, celkově bylo utkání v tempu. Druhá půlka kdy jsme se uspokojili výsledkem, byla z naší strany horší. Hra byla bez tempa, my jsme najednou na hřišti bloudili. Ve všem jsme se rozhodovali špatně. Výsledek vůbec zatím neřeším i když s Hodonínem se mi prohrává těžko. Nejvíc mě ze zápasu mrzí zranění našeho brankáře Michálka. Snad to nebude tak vážné a bude se moct co nejdřív opět zapojit.

Veliké poděkování patří našim fanouškům, kteří byli skvělí a hnali nás kupředu.

Trenér brankářů břeclavských Lvů, Miroslav Foukal k situaci okolo břeclavských brankářů doplnil:

V zápase dostal po dlouhé době šanci Josef Michálek a nevedl si špatně. Byla tam vidět nervozita, ale především velká chuť. Bohužel při přesunu si zranil tříslo a byl střídán. Zranění naštěstí není vážné. Po zranění Michálka šel do branky 19-ti letý junior Richard Bartek, pro kterého to byl teprve druhý start v seniorském A-týmu mužů.

Filip Král dostal volno, aby se mohl zúčastnit zápasu Univerzitní ligy a Michal Martinčík je nyní na zkoušce v druholigovém A-týmu SHK Hodonín.

Josef Michálek - Brankář

Dnes jsi po tříleté pauze znovu naskočil do zápasu, jak jsi se cítil?

Cítil jsem se dobře, možná i na vrcholu svých sil. Bohužel tělo tuto zátěž nevydrželo. Mrzí mě to kvůli fanouškům, kteří udělali skvělou atmosféru.

Michal Kuba - Trenér Hodonín

*Zdroj: web shkm Hodonín
Utekl nám začátek zápasu a první třetina. Trošku jsme se hledali. Před druhou třetinou jsme si řekli, že takto nemůže dál pokračovat. Pořád je to ale příprava a nedělali jsme z toho žádnou paniku. Rozebrali jsme si to, řekli jsme si v šatně co změnit, a když to kluci začali plnit, tak jsme od druhé třetiny na ledě v podstatě dominovali a výsledek otočili ve svůj prospěch. Dali jsme hodně gólů po nádherných akcích. Chtěl bych kluky pochválit, že ve třetí třetině za rozhodnutého stavu nepolevili a hráli naplno do poslední minuty, k čemu jsem je i nabádal.