51_20230903_162436.jpg
22_20200405_183000.jpg

I druhá sezona břeclavských hokejistek je hodnocená jako velmi úspěšná.

Díky městu Břeclav, velké podpoře fanoušků a díky finanční podpoře sponzorů VHS Břeclav s.r.o., LAMA GAS & Oil , Jerssy53, ProHokejisty, Betonárna Podivín s.r.o., Elis Textil Servis s.r.o., Hotel Rose & Penzion Rose & Apartmany Rose Lednice, Tisk Pálka s.r.o., KELEMEN s.r.o., Autoservis TM, se Lvicím povedlo opět skvěle reprezentovat břeclavský hokej.

Před sezonou kádr doznal několika změn. Na studium do zahraničí odešla nejproduktivnější hráčka E. Vozdecká a kádr opustila i N. Minárechová a J. UlbrIchová. Příchody do kádru: Z vlastních řad dorostla T. Vališová, dále přišla L. Glosíková, S. Prokešová, B. Búliková, A. Zálešáková a A. Kleinarová.

V sezoně se povedlo zdolat několik milníků, a to poprvé dokázaly Lvice přetlačit Vsetín a to hned 2 x na domácím ledě. Oproti minulé sezoně hodně posílila Opava, která se nakonec stala vítězem 1. ligy. Lvice jak s Opavou tak i se Vsetínem měly shodně dvě výhry a dvě prohry. Až do posledního kola byly Lvice na domácím stadionu neporažené, změnil to až Uničov v posledním kole, který jako jediný odvezl z Břeclavi nějaké body.

Ještě 4 kola před koncem vedly Lvice tabulku o pět bodů. Ovšem závěrečná série venkovních zápasů rozhodla o konečném 2. místě v 1. lize žen. Přišla nejprve ztráta jednoho bodu v Blansku, prohra ve Vsetíně a v předposledním kole prohra na ledě Opavy, která znamenala opuštění vedoucího postavení. Opava si tímto vítězstvím zajistila účast v baráži o postup do extraligy.

Lvice získaly o 4 body více než v první sezoně, vstřelily o 16 branek víc, ale také o tři branky víc dostaly. Spolu s Opavou byly na domácím ledě nejúspěšnějším týmem s bilancí 9 výher a pouze jedné porážky. Na venkovních hřištích se již tolik nedařilo a do Břeclavi tak bylo přivezeno jenom 17 bodů oproti 22 opavským.

Lvice byly nejaktivnější v počtu střel a to v průměru 35,05 střely na utkání. Slabinou bylo proměňování přesilových her s úspěšností 16,18% což znamenalo až 4. místo a ubráněná oslabení pouze 78,48 což bylo druhé nejhorší číslo v soutěži.

Co se týká individuálních statistik tak E. Vozdeckou skvěle nahradila S. Sadílková, která zaznamenala 46 ( 27 + 19) kanadských bodů což stačilo na třetí místo celé soutěže. Na hranici první desítky ještě klepala jedenáctá K. Hrdinová s 26 kanadskými body. Mezi střelci opět 3 místo obsadila S. Sadílková, 10.  byla K. Hrdinová  a 13. K. Koníčková. U asistencí byla S. Sadílková celkově pátá a další Lvice byla B. Búliková na 15. místě.

I díky výpadkům Vsetína se 1. liga vyrovnala. Do posledního kola se rozhodovalo o umístění. I vedoucí týmy mohou s těmi zespod tabulky ztrácet body. V loňské sezoně Vsetín zvítězil s náskokem 18 bodů před druhou Břeclaví, letos vítězná Opava měla na třetí Vsetín náskok pouze 6 bodů.

Kádr Lvic, který nám dělal po celou sezonu radost.

M. Raclavská, D. Kocmanová, K. Prokopová, S. Prokešová, B. Búliková, L. Gregorová, H. Zoubková, S. Duroňová, L. Pospíšilová, S. Sadílková, N. Bartalová, K. Hrdinová, K. Koníčková, T. Vališová, A. Zálešáková, K. Buociková, B. Mikuličová, J. Bartoňková, L. Glosíková a A. Kleinarová.