180_20210801_003201.jpg

Hvězdy budoucnosti v Břeclavi ... HLINKA GRETZKY CUP 2021

Náš domácí zimní stadion i tento rok hostí tradiční hokejově významnou událost. V rámci memoriálu Hlinka Gretzky Cup 2021 se po ledě Fosfa arény proženou reprezentační týmy do 18-ti let. Buďte u toho také... Blíž už to nebude!

Hlinka Gretzky Cup je turnaj, který již neodmyslitelně patří k Břeclavi. Také letos se dočkáme tohoto hokejového svátku a náš modrožlutý zimáček přivítá nejlepší mladé hráče světa. Oficiální heslo to vystihuje úplně přesně: "Hvězdy budoucnosti v Břeclavi" a je tomu tak. Vždyť po úplně stejném ledě, v úplně stejných šatnách, jako mají naši Lvi, se ukázaly hokejové hvězdy jako například David Pastrňák (2013), Alexandr Ovečkin (2002), Sidney Crosby (2003), Nylander a mnoho dalších... jen v té době jim bylo 18 let a nikdo nevěděl, jak by mohla jejich budoucnost vypadat. I proto se tento turnaj řadí mezi nejnavštěvovanější akce zámořských skautů. Je tedy velmi pravděpodobné, že se v době zápasu na zimním stadionu potkáte s velice známými a váženými osobnostmi světového hokeje. To vše u nás v Břeclavi.

Jak letos prohlásil trenér českého národního týmu Jakub Petr: "Když projíždíte kolem cedule Břeclav, tak už cítíte to svrbění v žaludku. Pro spoustu kluků, a jsem rád, že to tak vnímají, je tento turnaj vrchol kariéry..."

Hlinka Gretzky Cup 2021 proběhne ve dnech 2. až 7. srpna v Břeclavi a Piešťanech. V břeclavské skupině se představí reprezentace České republiky, Finska, Ruska a Švýcarska. V základních skupinách se mužstva střetnou v pondělí 2. až ve středu 4. srpna každé s každým. Semifinále a utkání o umístění jsou na programu v pátek 6. srpna, finále a souboj o bronz v sobotu 7. srpna 2021.

V pátek 31.7. sehrál český nároďák přípravný zápas, kdy se utkal s Američany.

Vyrovnaný duel plný šancí na obou stranách a zajímavých individuálních výkonů. Tak vypadala česká generálka před turnajem proti USA. Svěřenci Jakuba Petra v ní nakonec po tvrdém boji podlehli 3:5.
Zní popisek článku, který vyšel na oficiálních stránkách turnaje. Právě v něm najdete všechny důležité informace, jako jsou sestavy, skóre v průběhu zápasu i textový popis obohacený o video sestřih. My již snad pouze doplníme fotoalbum speciálně pro vás, od fotografky našeho A-týmu, Kamily Krutákové.

Odkaz na celé album najdete ZDE

Nyní bychom Vás jménem klubu HC Lvi Břeclav rádi pozvali na celý turnaj, který se dnes rozjel generálkou s USA. Od pondělí 2.8. pak startují tabulkové zápasy. Již dnes bylo na tribunách vidět spoustu břeclavských hokejistů, rodiče Lvíků i náš fankub. Kdo byl přímo na místě, však ví, že tribuny jednoznačně nebyly zaplněné do maximální aktuálně možné kapacity.
Také naše Lví rodina tomu může pomoci. Pojďme ukázat, že jsme hokejové město a že si vážíme pořádání sportovní akce takového kalibru. Krom skvělé pověsti, které naše město dostává, se těší také náš veliký a už ne zrovna nejmladší zimní stadion, který i díky takovému turnaji dostává dřívější opravy a modernizace, které se postupně daří realizovat. O skvělé atmosféře, kterou si napříč ročníky, domácí národní tým v našem městě pochvaloval, snad ani není třeba mluvit. Jen se podílet na obhájení a udržení tohoto renomé.

Pokud máte obavy skrze aktuální dobu, dovolte nám, abychom vám přiblížili průběh turnaje. Všechny zápasy jsou dostupné pro diváky. Cena vstupenky na celý den, kdy odpoledne v 15:30 hrají zahraniční týmy a večer v 19:00 následně Česká republika, je 120 korun. Koupit se dá přímo na místě a to již dvě hodiny před zápasem. Děti do 12-ti let mají vstupné zdarma!

Pro vstup je krom vstupenky nutné také potvrzení o negativním testu na koronavirus, které v papírové či elektronické formě ukážete u vstupu. Po dobu zápasů je nutné mít nasazený respirátor. Vyjímka je pouze pokud jíte nebo pijete, což u hokejových zápasů dost často v podobě piva či limonády a například slaných tyčinek bývá po celou dobu utkání...

Apeluje se na pravidlo "3R" jehož grafiku přikládáme níže, jinak vám ale nic nebrání ve sledování zápasu, prožití skvělé atmosféry a pohledu na zaplněného tribuny Fosfa arény.

Pokud se však vy nebo třeba vaši známí nemohou nebo nestíhají podívat živě přímo z místa děje, je tu možnost shlédnout živé textové i video přenosy, případně pozápasové sestřihy. Důležité odkazy najdete v článku na oficiálních stránkách

Takže dámy a pánové, Lvi, Lvice, Lvíci i Lvíčátka, rodiče, fanoušci i obyvatelé Břeclavi a okolí! Pojďme společně podpořit náš hokejový národní tým, náš stadion a naše město, které si zaslouží takto prestižní sportovní akci!

Pojďme ukázat, že jsme hokejové město!

#SpoluJakoLev