51_20230903_162436.jpg
79_20200916_102319.png

Filip Král bude nastupovat v Univerzitní lize

Hned dva hráči z břeclavského kádru budou v nadcházející sezóně navštěvovat první ročník vysoké školy. Masarykova univerzita i Vysoké učení technické v Brně mají své hokejové týmy, které hrají Univerzitní ligu.

24. srpna proběhl na obou školách výběrový try-out.

O místo v týmu VUT Cavaliers Brno se popral útočník Tibor Sedláček. Mezi konkurencí více než 40-ti hokejistů se mu podařilo dostat se do finálního výběru. Nakonec se však z důvodu nabídnutých podmínek a věcí s tím spojených s týmem Cavalírů na spolupráci nedohodl.


Druhý břeclavský Lev je brankář Filip Král, který se také 24.sprna na týdenním výběrovém kempu ucházel o místo v týmu HC MUNI. V konkurenci 38 hráčů a pěti brankářů se mu podařilo překonat ostatní a i on dostal své místo v kádru týmu.

V úterý 8.9 již dokonce nastoupil v přípravném utkání, kde dostal prostor celých 60 minut a s úspěšností 94,74% a pouhým jedním inkasovaným gólem dopomohl svému týmu k vítězství 2:1, proti brněnským Cavaliers.


Filip Král

1. Budeš chytat ve dvou ligách zároveň. V Krajské za Břeclavské Lvy a v lize univerzit za HC MUNI, který tým je pro tebe prioritou?

Nerad bych nějak nadřadil jeden klub nad druhým, ale domluva byla taková, že priorita budou muži v Břeclavi. Zjišťoval jsem několik věcí ohledně záležitostí jako jsou například zápasy. Nechtěl jsem aby se to nějak krylo a neublížil ani jedné straně. Super je, že ,,Masaryčka” hraje buď středy a nebo neděle. Pokud by se ale měl zápas krýt, tak jsme domluveni na tom, že bych zůstal chytat za Lvy. Samozřejmě oběma stranám jsem řekl, že je to i na rozumné dohodě a komunikaci, s čímž neměla ani jedna strana problém.


2. Jak bys ohodnotil úrověň univerzitní ligy?

Těžko se hodnotí úroveň, když jsem neměl tu čest poznat více soupeřů, ale co se týče zázemí, podmínky a i tréninky, tak vše je na vysoké úrovni. O hráče je kompletně postaráno. V týmech jsou hráči, kteří mají i extraligové zkušenosti, takže tomu odpovídá i tréninkové tempo. Co se týče zázemí, tak si nemůžu stěžovat. Máme kolem sebe několik lidí, kteří pro nás dělají dost věcí. Ať už je to přes trenéry (i golmanů,..), fotografy, redakci, fyzio, apod. 3. Byla na výběrovém try-outu silná konkurence? Jaký jsi měl sám ze sebe pocit?

Určitě byla. Každý došel připraven ukázat to nejlepší ze sebe a taky to tomu odpovídalo. Co se týče brankářů, tak nás tam bylo 5. Dva z toho byli z minulého roku a tak nějak jsem počítal s tím, že ti dva budou pokračovat a k nim se vezme golman třetí. S trenéry jsem diskutoval o podmínkách a nakonec jsme se dohodli, čímž celé HC Muni děkuji za šanci se prosadit.Tibor Sedláček

Jaká pro tebe byla zkušenost s univerzitním hokejem?

Zkušenost to byla určitě dobrá, po dlouhé době jsem šel do neznámého prostředí a nikoho neznal, což mi není zrovna dvakrát příjemný, ale kluci i vedení týmu byli fajn a hned mě začlenili mezi ně. Doufám, že příští rok to bude s podmínkami lepší, abych mohl stíhat hrát za oba týmy.


Oficiální web Univerzitní hokejové ligy:

https://univerzitnihokej.cz/