345_20230315_121125.jpg

Eurominiliga v Břeclavi

Po několika letech se Břeclavští třeťáci a čtvrťáci účastnili hokejové soutěže "EUROMINILIGY"

V této soutěži se naši kluci potkávají proti týmům: HOBA Bratislava, HC 2010 Petržalka, HK Ružinov 99 Bratislava, HK Gladiators Trnava, HC Brumov-Bylnice, HK 18 Karpatský Sokol, Karpati Farkasok, UTE Budapešť, MAC Budapešť a Vasas Budapešť.

V kategorii U10 - Čtvrťáci nemohli nastoupit v plné sestavě, protože si někteří kluci plnili své klubové povinnosti ve starší kategorii. I proto se v této soutěži dala příležitost všem hráčům, aby se posílili jejich herní dovednosti i na úkor celkového výsledku.

Břeclavští U10 se tedy v letošním ročníku v tabulce Eurominiligy pohybují spíše ve spodních řadách. 1. dubna 2023 je čeká finálový turnaj, kde si ještě naposled, ale tentokrát už mimo soutěž, můžou poměřit síly se soupeři z okolí tabulky.

To kategorie U9 se v Eurominilize představovala trošku jinak. Většinu turnajů břeclavští třeťáci mohli odehrát v nejsilnější sestavě a tak málokdy poznali na turnajích přemožitele. Postupně si celou sezónu kráčeli za prvenstvím, a proto bylo rozhodnuto, že se finálový turnaj odehraje 12.3.2023 právě v Břeclavi. Před zraky domácích obdrželi naši třeťáci pohár a medaile za celkové první místo celé soutěže, které jim předal místostarosta Břeclavi p. Klim společně ředitelem Euminiligy p. Liškou, a tak se staly mistry Eurominiligy.

Ve finálovém turnaji si naši počínali podobně jako celou sezónu, ale přece jenom v jednom utkání našli přemožitele. A to když po napínavém utkání podlehli týmu Vasas Budapešť 4:5 a na finálovém turnaji obsadili druhé místo.

Všem břeclavským klukům gratulujeme a přejeme do dalšího hokejového života mnoho štěstí a úspěchů.

Poděkovat tímto článkem bychom také chtěli panu Klimovi za perfektní spolupráci a městu Břeclav za umožnění klukům být součástí hokejové rodiny.

Poděkování patří také rodičům a hlavně vedoucím týmů, kteří mají s každým takovým turnajem a aktivitou pro děti nad rámec svazových soutěží veliké starosti.

!!!HC Lvi Břeclav!!!

Odkaz na oficiální stránky EMHL