51_20230903_162436.jpg
176_20210724_223717.jpg

Dříve než extraligové týmy. Lvíci za sebou mají dva týdny tréninků na domácím ledě.

Letos velice brzy. Dříve než okolní zimní stadiony a dokonce i dříve něž většina extraligových klubů. Lvi se na led ve své domovské Fosfa aréně dostali již dvanáctého července. Co vše za čtrnáct dní stihli a jak vlastně probíhá takto brzká příprava napříč kategoriemi?

Úplně první kategorie, která ochutnala čerstvě nový led, byla 9. třída. Ta se již od sedmi hodin proháněla po zimním stadionu. Přímo za ní následovali dorostenci, kteří na nic nečekali a první týden odstartovali dvěma ledy denně. V příjemných 11 hodin se na ledě ukázala břeclavská juniorka, za kterou následovaly žákovské kategorie od šesté po osmou třídu. K večeru se ukázali i menší hokejisté ze 4. a 5. třídy. V úterý 13.7. se pak k večeru poprvé sklouzli i malincí a naopak nejstarší Lvi, kdy první, druhou a třetí třídu střídali na ledě muži. O víkendu pak vyletěla naše nejmladší Lvíčátka z přípravky.

"Na domácí led jsme se všichni už těšili. Na klucích byla vidět chuť a to je to hlavní" shrnuje první ledové dny metodik klubu Libor Kocúr.

Z prvního, ačkoliv mlhou prolnutého dne, pro vás máme pár fotek.

Vezmeme to od nejstarších mládežníků. Junioři pod vedením trenéra Lubora Sítka, absolvují jeden trénink denně. Uplynulých čtrnáct dní přiblížil útočník Patrik Kunc:
"Začátek letošní sezóny jsme zahájili velice slibně.
I přes to, že kluci mají přes léto domluvené nějaké brigády anebo dokonce někteří pracují, si našli čas na trénink a i díky tomu byly tréninky ve svižném tempu."

Dorostenci a jejich kouč Lukáš Hökl naopak zvolili jiný způsob. Od prvního dne mají minimálně dva tréninky na ledě za 24 hodin, doplněné o suchou. První týden se začala realizovat již dříve avizovaná spolupráce s Olomoucí, kdy Kohouti přijeli na náš stadion, kde strávili soustředění. I díky tomu jednoduše probíhaly přesuny hráčů mezi jednotlivými kluby. Na tréninku Olomouce jsme mohli vidět břeclavské hráče a naopak. Během prvního týdne dorost s Olomoucí sehrál také dva zápasy. Oba střety ovládli hosté, avšak trenéři mohli vidět jednotlivé hráče jinak než v tréninku.

"V plánu jsou i další přátelské zápasy s Olomoucí." Uvedl Lukáš Hökl "ještě než jsme odjeli na turnaj, domluvili jsme přátelský zápas s mistrem Rakouska U-18 KAC Klagenfurt, kde jsme viděli sílu mistra a ukázalo nám to, na čem se musí ještě hodně zapracovat." Pokračuje trenér. Zápas skončil rozhodným dvouciferným výsledkem. Nezdar však Lvy neodradil a přesunuli se do Slovinska, kde je čekal turnaj CCM Invite AAA, na kterém jsou i nyní. 

Hungary U16 – Břeclav (1:2) - (5:1)
HMS – Břeclav (2:0) - (4:2)
Slovinsko U16 – Břeclav (2:0) - (4:2)
Germany select – Břeclav (0:2) - (5:2)
Play-off
Tördon – Břeclav 4:5 sn
Hungary U16 – Břeclav 2:5


"Je pro nás důležité sledovat kluky v těžkých zápasech, kde můžeme pracovat na odstraňování chyb apod. A hlavně se zaměřujeme na práci, která nás omezila v době covidu.
Po turnaji nás čeká den volna a budeme trénovat na halách z důvodu memoriálu Ivana Hlinky. Hned následující nový týden nás čeká čtyřdenní soustředění v Kuřimi, kde pravděpodobně odehrajeme další přípravný zápas proti extraligovému klubu. Soustředění bude zaměřené také na TRY-OUT pro další nové hráče, kteří se chtějí prosadit v týmu HC Lvi Břeclav. Po soustředění nás čeká ještě minimálně deset zápasů a z toho dva zápasy se soupeřem, který bude hrát v sezóně u nás a to Orli Znojmo. V jednání máme možnou konfrontaci s extraligovým tymem HC Vsetín. Do sezóny chceme jít opravdu na 100% připraveni a soustředit se krok po kroku k postupu do extraligy."
Uvedl Lukáš Hökl


Devátá třída, tedy současní hráči ročníku 2007, které má ve své režii Libor Kocúr, zahájili první týden po jednom ledu každý den. Druhou sedmičku už mají ledy dva, samozřejmě doplněné o suchou, ale i dobrý týmový oběd. Poslední víkend před reprezentačním turnajem, který uzavře náš zimák si deváťáci doplnění o hráče osmé třídy zkusili také ostré zápasy, kdy se v turnaji na domácím ledě utkali s týmy z Kroměříže, výběrem Slovakia Kings a Moravia Stars. 

Vybaveni novou sadou zápasových dresů se v sobotu 24.7. v 10:15 postavili proti prvnímu soupeři, kterým byla Kroměříž. Neohrožená sestava Lvů měla od prvních chvíle malinko navrch a dokráčela si tak k pohodlnému vítězství 10:4. Chvíli odpočinuli, aby za dvě hodiny mohli nastoupit k zápasu druhému, s oddílem Slovakia Kings - 2:8.

V neděli odehráli Břeclavané další dva zápasy, kdy se nejdříve v 11:45 postavili výběru Moravia Stars. Zápas skončil velice těsně. Nutno podotknout že soupeř našich Lvů byl výběr složený z několika týmů a přes evidetně vyšší počet střel vyslaných na naší branku výsledek skončil jen těsnou výhrou hostů 2:1.  Posledním utkáním v pořadí "turnaje" byl znovu tým Slovakia Kings, který nestačil na domácí modrožlutý tým, který se mohl radovat z vítězství na domácím ledě 5:4.

Dva, zápasy nabité dny pro náš web zhodnotil dvanáctiletý útočník Šimon Veselský:
"No... na to že jsme tento víkend odehráli čtyři zápasy, tak si myslím že nevypadaly vůbec špatně. Proti nejlepšímu výběru Slovenska jsme vyhráli. V brance jsme měli výborného Ondřeje Putina který chytal i nemožné. Góly jsme dostali pouze z předbrankového prostoru ve kterém jsme neměli rozebrané hráče. Poslední zápas v neděli byl nervy drásající. Nakonec jsem ho ale po nervech celého týmu vyhráli."


Také ze zápasu vám přinášíme pár fotek: Fotky od Michala Martinčíka


Ale žáci nebyli jediní, kteří měli celé dny vyplněné sportem a především hokejem. Také mladší Lvíci čtvrté a páté třídy se po prvním, rozkoukávacím týdnu, naplno opřeli do tvrdé přípravy. Od pondělí 19.7. až do pátku měli příměstské soustředění, kdy pod vedením trenérky Nely Bartalové a šéftrenéra mládeže Radima Lenkoviče, strávili krásné dny na modrožlutém zimáku. Každý den od osmi hodin až do 15:30, v úterý dokonce již od 6:15 měli během dne trénink na ledě, opotili se také na suchu, nesměly chybět společné týmové obědy, které se k takovým profesionálům sluší a společný čas, který ještě více utmelil kolektiv. Příměstský týden obohatil také naše trenéry a to především kulturně, kdy ve své šatně "3A" mají výstavu krásných hokejových obrázků, které Lvíci namalovali.

"Vzhledem k tomu, že se letos klasické soustředění nekonalo, připravili jsme pro kategorii 4. a 5. tříd příměstské soustředění. Začínali jsme v 8 hodin ráno a program byl zajištěn do půl 4. V průběhu dne byl vždy jeden trénink na ledě, zbytek programu jsme potom trávili venku nebo v tělocvičně. Mimo tréninků byli připraveny i různé hry a soutěže. Celý program jsme zakončili v pátek návštěvou koupaliště."  Uvedla trenérka Nela Bartalová


Prvnáčci, druháci a třetáci, se prohání na jednom ledě, rozděleni na dvě poloviny, pod vedením vždy minimálně čtyř trenérů trénují především techniku bruslení, často skrytou pod roušku nejrůznějších her. Ke konci hodinových ledů však nechybí ani chvíle volného hokeje.

O víkendu se dostali ke slovu také nejmladší hokejisté přípravky. Na ty dohlíží hned u vchodu náš plyšový lev v životní velikosti, kterého je nutností minimálně pozdravit, statečnější si troufnou i pohlazení po jeho huňaté hřívě. Ledy pak probíhají spíše volněji, děti si spolu s trenéry hodinu hrají na bruslích. 

Letos je to poprvé co se přípravka dostane na led už o prázdninách, teď dokonce už v červenci, to je určitě dobře. Během těch 14-ti dnů už máme nějaké nové přírůstky. Trošku teď  všichni bojujeme s počty, ale věřím že postupně se všechno dá dohromady. Na dětech je na ledě vidět velká radost. Teď si defakto hodinu jen hrajeme, občas si to dokonce zorganizují samy a my trenéři jen hrajeme s nimi. Nemá asi cenu teď na nic spěchat, hlavní je aby z ledu všichni odcházeli spokojení a těšili se na další. Je vidět, že si rychle zvykají a dohání delší pauzu, kterou měli. Uvedl hlavní trenér přípravky Michal Martinčík

Červencové ledové tréninky jsou tedy za námi. Nyní je náš zimní stadion uzavřen pro reprezentaci, která zde odehraje prestižní turnaj Hlinka Gretzky Cup. I kvůli opatřením "Bublině" se v době návštěvy reprezentace na náš zimák nedostaneme hned dva týdny nebo maximálně z tribuny jako diváci. I proto se na týden od 26.7. do 30.7. domluvilo každé kategorii pár ledů v Brně. První srpnový týden zůstane volný. Lvíci se mohou zajít inspirovat a fandit na zápasy naší reprezentace do 18-ti let.

Pro zkrácení dlouhé chvíle se můžete ještě podívat na pár fotek z tréninků od tradičního fotografa: Fotoalbum Michala Martinčíka zde