303_20220510_160835.jpg

Do břeclavského hokeje se opět naplno vrací Filip Hrbatý

Filip Hrbatý se jako trenér ČSLH bude věnovat nejmenším kategoriím

Filip Hrbatý s hokejem začínal v rodné Jihlavě, kde oblékal dres Dukly Jihlava od přípravky až do kategorie Juniorů, kdy následně v juniorském hokeji přešel do klubu HC Olomouc, kde odehrál sezónu za tamní juniory.

Následně začala jeho kariéra v seniorském hokeji a to v nedalekém Šternberku. V barvách hokejového klubu Štemberku odehrál několik sezón v druhé hokejové lize a pomalu se začal věnovat trénování mládeže v Olomouci, kde se postupem času propracoval do role asistenta hlavního trenéra Extraligy dorostu a juniorů.

Na hokejovém vrcholu trenér Hrbatý přesedlal na kolečka a vyzkoušel si zahraniční angažmá na Kanárských Ostrovech jako hráč inline hokeje za klub Molina sport Las Palmas. Po úspěšné sezóně na kolečkách se znovu vrátil na rok do Olomouce k trénování mládeže, když po roce opět odešel za inline hokejem, ale tentokrát do francouzského Rouenu, kde hájil barvy klubu Spiders Rouen.

Z Francie se trenér Hrbatý rovnou stěhoval do Břeclavi, kde se plně zapojil do trénování mládeže a k čemu se znovu po absolvování rodičovské dovolené rád vrací.

Pro sezónu 2022/2023 bude Filip Hrbatý v klubu zastávat post svazového trenéra. Jeho náplní bude zejména náborová činnost, dohled nad trenéry a tréninkovými jednotkami u kategorií přípravky až 4. třídy.

Vítáme opět trenéra Hrbatého v naší Lví smečce.