Čtvrtá domácí výhra v řadě. Lvi na svém ledě přehráli Brumov-Bylnici

V souboji 21. kola třetí ligy, domácí Lvi přivítali na svém ledě soupeře ze vzdáleného Brumova-Bylnice

Do zápasu vstoupili lépe papírově silnější Lvi, kteří využili dvou přesilových her hned ze startu utkání. Branku v nich nepřidali, ale hodně rychle se dostali do tempa a na domácím ledě se jim dařilo svého soupeře přehrávat. Brumov si první střelu na břeclavského brankáře připsal až v čase 8:40. V tu chvíli se Lvi pyšnili už sedmi střeleckými pokusy. Když za nedlouho přišli další dvě přesilové hry pro domácí, narůstající tlak musel povolit. Stalo se tak v čase 12:42, kdy Michal Gabriška posunul puk z pravého rohu před bránu na Radima Lenkoviče, který bez zpracování překonal brankáře hostů. Stav byl tedy 1:0 a domácí byli pěkně na koni. Celou první třetinu měli výrazně větší tlak, šance i počet střel. Brumov připustili ke slovu pouze ve svých dvou vyloučeních. To ovšem stačilo na dorovnání. V čase 15:20 zládl V. Novosad už po necelé minutě početní výhody skórovat a stav utkání byl 1:1. Další výraznější šance měli hosté v úplném závěru třetiny, kdy měli další přesilovou hru. Pár vteřin před koncem se ocitl brumovský hráč s pukem na hokejce před prázdnou bránou rozlítané obrany Lvů. V rychlosti však trefil pouze svého spoluhráče a možnost poslat svůj tým do vedení tak nevyužil. To bylo z první třetiny vše.

Do druhé třetiny vstoupili domácí v ještě stále probíhajícím oslabení. To však zvládli bez větších problémů. Hra se znovu rychle rozjela a diváci Fosfa arény mohli sledovat svižný hokej nahoru-dolů. Oba týmy se dostávaly k puku, více šancí a střel si však ještě stále připisovali domácí. Ještě než se přehoupla polovina zápasu, započali Lvi sérii vyloučení a tedy i oslabení. V čase 29:39 byl poslán na trestnou lavici na 2 minuty Marek Papp, který musel zatáhnout ruční brzdu a podražením zabránit úniku soupeře. V čase 31:22 rozdal hlavní rozhodčí Michal Brzobohatý 14 trestných minut pro Marka Göndöra. Lvi tedy museli čelit oslabení 5 na 3. Chvíli po té, co se na led vrátil M. Papp, byl vyloučen další břeclavský hráč. V čase 32:12 Radek Zháňal a Lvi se znovu vrátili do oslabení 5 proti 3. V čase 33:49 zakončil sérii trestů Roman Průdek dalším dvouminutovým trestem. Bylo to špatný. Úplně to rozbouralo hru, kterou jsme chtěli hrát.“Popsal tyto chvíle početních nevýhod mladý Vojtěch Svoboda v pozápasovém rozhovoru. V čase 35:38 zůstal na ledě ležet Filip Hrbatý, který zápas nedohrál a vypadá to na dlouhodobější zranění v oblasti kolene. Jinak břeclavští hokejisté všechny vyloučení a oslabení zvládli a podařilo se jim udržet nerozhodný stav 1:1. Necelou minutu a půl před koncem druhé třetiny, konkrétně v čase 38:36 dokonce dokázal Michal Gabriška důležitým gólem strhnout vedení na stranu domácích Lvů. (Asistence: David Novosedlík a Radim Lenkovič). Nic výraznějšího se v druhé třetině už nestalo a Lvi si tak do šaten odnášeli těsný náskok 2:1.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí, kteří si hned ze startu vytvořili pár šancí. I hosté prahli po dorovnání a znovu se hrál rychlý hokej na obě strany. V čase 48.46 se mezi kruhy ocitl Radek Zháňal, který nekompromisní střelou vymetl pavučinky pravého rožku brány hostů. (Asistence: Tibor Sedláček a Bronislav Čápek). V čase 52:14 se břeclavská střídačka radovala znovu, když Radim Juránek zpoza brány přihrál puk na Vojtěchova Svobodu, který střelou zápěstím překonal brankáře hostů a poslal svůj tým do vedení 4:1. Poslední branku zápasu přidal v pěkném čase 56:56 Michal Gabriška, který zaznamenal už druhou trefu večera. Předcházelo tomu klasické hokejové pravidlo „Nedáš-dostaneš“. Brumov si vytvořil šanci, s tou si však skvěle chytající břeclavský brankář Filip Král poradil, puk si vzal na hokejku břeclavský obránce Patrik Rutkovský, který přesnou, dlouhou přihrávku vyslal zmiňovaného Gabrišku, ten svou příležitost využil a poupravil skóre na 5:1.

Nic výraznějšího se v zápase už nestalo a Lvi se tak mohli radovat ze čtvrtého domácího vítězství v řadě!

Chybělo málo a břeclavský brankář Filip Král si připsal první nulu sezóny. Jeho vyjádření najdete níže v rozhovorech.

Veliké díky patří také divákům, kterých přišlo na tribuny veliké Fosfa arény, zase o něco více a břeclavským hráčům vytváří pěknou atmosféru... „Děkujeme, že břeclavský hokej podporujete a přijdete se podívat na naše zápasy!“

Statistiky utkání Břeclav - Brumov

Skóre5 : 1
Počet střel38 (13, 12, 13) – 33 (7, 13, 13)
Vyloučení8x ( 24 min) – 4x ( 8 min)
Rozehrávky brankářů6 – 9
Zblokované střely– 3
Góly lvůGabriška Michal 2xLenkovič Radim, Zháňal Radek, Svoboda Vojtěch

tabulce se lvi po 21. kole nachází stále na 7.místě.

Rozhovory:

Libor Kocúr – Hrající asistent trenéra

- Neposkytnuto -

Vojtěch Svoboda – Útočník

Ve třetí třetině si vstřelil gól, který nám upevnil vedení. Co situaci předcházelo?
Tibinson (Tibor Sedláček) dobře napadal v útočném pásmu, vypíchl puk na raďoša (Radima Juránka), který mě zpoza brány našel pěknou přihrávkou a potom už jenom stačilo trefit bránu.“

Ve druhé třetině byla na břeclavské straně spousta vyloučení. Jak to působilo na střídačku a tým?
„Bylo to špatný. Úplně to rozbouralo hru, kterou jsme chtěli hrát.“

Jsi s dnešním zápasem spokojený?
„Tak získali jsme 3 body takže nejde byt nespokojený.“

Filip Král - Brankář

Dnes sis připsal 33 úspěšných zákroků. Jen jediný gól tě dělil od vychytané nuly...
„Samozřejmě že nulu si moc přeji, ale momentálně jsem v situaci, kde není důležité vychytat nulu, ale podržet kluky a vyhrát jakkoliv! Náš cíl je play-off a já pro to udělám vše, stejně jako každý v kabině!“

Příští mistrovský zápas odehrajeme na venkovním ledě s týmem HK Kroměříž, kam pojedeme v sobotu 25.1.2020 . Utkání začíná v 17:00.