51_20230903_162436.jpg
184_20210812_140205.jpg

Co je nového před sezónou u kategorií dorostu a juniorů? Pojďme si to přiblížit!

Před začátkem sezóny 2021/2022 mají hráči dorostu a juniorů hodně před sebou. Čekají je přípravné zápasy a to i se zahraničními družstvy. Především u dorostenecké kategorie jsou změny v nových posilách, ale hlavně dorostence čeká tvrdá práce, aby si mohli splnit cíl pro letošní sezónu.

Junioři

Tento rok se stal hlavním trenérem juniorů zkušený Lubor Sítek. Juniorský tým má v měsíci srpen naplánované čtyři přípravné zápasy. Jako první se utkají s Uherským Ostrohem a to v sobotu 14.8.2021 v 18:30 na domácím ledě soupeře. Následně, 3 dny poté, je čeká odjezd na zimní stadion ve Znojmě, kde vyzvou HC Orli Znojmo ve 13:00. Následující sobotu v 10:15 se můžeme těšit na odvetný souboj na břeclavském ledě mezi týmem Lvů a Orlů. Přípravné zápasy junioři uzavřou poslední sobotu v měsíci na domácím ledě 28.8.2021 v 10:15, kde se znovu postaví Uherskému Ostrohu.

Rozpis přípravných zápasů naší juniorky najdete přehledně na našem webu v rozpisu zápasů

Na přípravné, ale především mistrovské zápasy, se naši nejstarší mládežníci připravují formou tréninků každý den. 

Pro náš web jsme se zeptali jednoho z nejstarších členů šatny, který si připsal již nemálo startů také za A-tým. Obránce Albert Schweitzer.

Přípravné období pokročilo. Co
 bys řekl k dosavadním tréninkům?


Tréninky jsou momentálně ve fázi, kdy si na sebe ještě musíme znovu navyknout, i když parta která tu teď je, spolu v podstatě hrála i minule, ale i přesto bych řekl, že je opět třeba se sehrát a vyzkoušet si nové věci. Je třeba podotknout, že stále někteří hráči ještě chybí, ale do sezóny by měli naskočit a pomoci týmu.


Čekají vás přípravné zápasy. Viděl jsi již soupeře? Který zápas očekáváš jako nejtěžší?

Na soupeře jsem se díval. Jsou to soupeři, se kterými se potkáváme normálně v lize, akorát teď jsou to přáteláky. Je tu možnost uplatnit nové věci a vyzkoušet si co chceme v sezóně hrát.


Dorost

Dorost, vedený hlavním trenérem Lukášem Höklem, rozjel novou sezónu 2021/2022 ve velkém tempu. Hned začátkem července na domácím ledě uskutečnil soustředění ve spolupráci s Olomoucí, kde s partnerským extraligovým týmem odehráli dva přípravné zápasy. V obou případech prohráli. Poprvé 1:6 a druhý zápas skončil 2:7. Následně ještě odehráli jeden přípravný zápas s rakouským týmem Klagenfurt U18, který hraje ICE Juniors League. Také tenhle přípravný zápas dopadl pro břeclavské lvy neúspěchem.
"Je pro nás důležité sledovat kluky v těžkých zápasech, kde můžeme pracovat na odstraňování chyb." uvedl již dříve pro náš web hlavní trenér.

Na programu měli dále turnaj, který sehráli se zahraničními týmy (Hungary U17, HMS, Slovinsko U16, Germany Select, Tördon, Hungary U17). Zde odehráli celkem 10 zápasů. S maďarským týmem slavili jednu výhru 2:3 a dvě prohry. Se slovenským družstvem prohráli oba dva zápasy (2:1, 2:1). Také se Slovinskem oba zápasy neskončily pro naše Lvy výhrou. Zadařilo se až se švédským týmem, kde zvítězili po samostatných nájezdech 4:5. Dva zápasy odehráli ještě s německým družstvem, kde vybojovali výhru 0:2 a druhý zápas prohráli.

Do začátku nové sezóny by měl dorost odehrát osmnáct až dvacet přípravných zápasů. Prozatím jsou naplánované následující:

Břeclav – Znojmo (přípravný zápas)

Znojmo – Břeclav (přípravný zápas)

Charkov (UK) – Břeclav (turnaj)

Dnipro (UK) – Břeclav (turnaj)

Sanok (POL) – Břeclav (turnaj)

Jastrzebie (POL) - Břeclav (turnaj)

Liptovský Mikuláš (SVK) - Břeclav (turnaj)

Vsetín – Břeclav (přípravný zápas)

Olomouc – Břeclav (přípravný zápas)


Rozpis všech přípravných zápasů dorostu (mimo turnajů) najdete také na našem webu

Soupiska dorostu pro sezónu 2021/2022 je hodně pestrá z důvodu letošního velkého cíle - postupu dorostu do Eliod extraligy. Tým dokázal udržet kvalitní hráče a k tomu získal další velké posily. Spolupráce s Olomoucí poskytla dorostu střídavé starty hráčů, ale také hostování. Do týmu získali i zahraniční hráče hrající za reprezentace.

Novými hráči do pole se stali Matyas Žac (Slovan Bratislava), Richard Fugersy (Ružinov Bratislava), Adam Kroitz (HK Žilina) a další dva až čtyři hráči z olomouckého družstva. Novou posilou do brány je Adrian Scherzhafter (HK Trnava).