51_20230903_162436.jpg
162_20210530_111941.jpg

Břeclavští Lvíci opět na bruslích. Na kolečkách i na ledě.

Poslední květnový týden se mladí Lvíci opět obuli do bruslí. Břeclavský zimní stadion se pyšní čerstvě položenou in-line plochou. S ledem pomůžou brněnské hokejové haly.

Břeclavský zimní chrám mohl otevřít své brány sportovcům a to znamená zahájení sezóny na kolečkách. Minulý týden se položila modrá in-line plocha a Lvíkům všeho věku už nic nebránilo zahrnout brusle s kolečky do tréninkového plánu předsezónní letní přípravy. Nejmenší děti po  3. třídu hrají na ploše pod vedením trenéra Lenkoviče hokejbal. In-linová přípravka jsou ročníkově děti  4.+ 5. třídy. Mladší žáci jsou ročníkově 6.+7. třída, starší žáci pak 8.+9. Juniorka trénuje společně s muži. Jelikož soutěže nezačaly a pravděpodobně letos ani nezačnou, trénujeme na ploše jednou týdně.“ Přibližuje rozdělení a přípravu in-linistů trenér Libor Kocúr. Jak již zaznělo, svazové soutěže „letního hokeje“ bohužel nezačnou. O in-line jako doplněk letní přípravy však Lvíci a Lvi ani letos nepřijdou.

V pátek jsme s klukama čtvrtých a pátých tříd byli poprvé v rámci tréninku na in-line ploše. I když jsme páteční tréninky doteď trávili na bruslích na hrázi v kančí oboře, byla to příjemná změna. Za in-line plochu jsem ráda. Přidalo nám to pestrost do letní přípravy, která je letos delší, než jsme zvyklí. Někteří si vyzkoušeli hokej na kolečkách poprvé, ale musím říct, že i začátečníci se s tím poprali a troufám si říct, že si trénink všichni užili.“ Dodává hlavní trenérka 4. třídy Nela Bartalová


K tzv. suchým a in-linovým tréninkům mají Lvíci všech kategorií také letos poprvé v průběhu letní přípravy tréninky na ledové ploše. Jak se psalo výše, v Břeclavi je aktuálně plocha pro brusle s kolečky. S ledem tedy pomohly brněnské hokejové haly. Od přípravky až po juniory se tedy také poslední květnový týden v sobotu a neděli dostali břeclavští hokejisté a hokejistky na zimní stadion, kde si v plné výstroji připomněli, jaké je to trénovat na chladném zimním stadionu s noži na bruslích. Od přípravky po pátou třídu a následně dorost a juniorku měli tréninky v sobotu. Šestá až osmá třída se na led dostane vždy v neděli. „Myslím si, že být zpátky na ledě po tak dlouhé době je super a určitě zajímavé zpestření letní přípravy. Snad nám hodně pomůže v sezóně.“ Raduje se po prvním společném tréninku brankář dorostu David Padělek.

Spokojený byl také prvňáček Ivo Mikulec „Jsem rád že jsme byli na ledě, hráli jsme hry... třeba na sochy nebo barvičky. Nakonec jsme si taky zahráli i hokej, moc mě to bavilo. Doufám že to nebylo naposledy.“ zakončuje spokojeně. Že se na led on i jeho kamarádi ještě dostanou, se rozhodně bát nemusí. Lvíky čekají na ledové ploše ještě minimálně 4 další tréninky.