První střelu zápasu si připsal Uničov, který první minutu hýřil na ledě aktivitou. Hned při druhém střídání se prosazuje náš první útok a posílá Lvice do vedení. Hostující tým i nadále velmi dobře bruslil. V obrané třetině si ovšem Lvice soupeřky hlídaly a do větších šancí je nepouštěli. V 9. minutě proběhla jedna z nejhezčích akcí zápasu. V rohu vybojovala kotouč B. Búliková, poslala jej na modrou čáru N. Bartalové, která křížem přes útočné pásmo našla neomylně hokejku B. Koyšové a ta nechytatelně zakončila tuto akci. Lvice v tuto dobu byly při chuti. Po třetí brance v síti Uničova, přišel oddechový čas hostujícího týmu. Téměř vzápětí Lvice zvyšují na 4:0. Poté se již hosté v obranné činnosti více soustředili a další gól již břeclavská Fosfa Aréna v první třetině neviděla.

Druhou část hry začínaly Lvice v přesilové výhodě. Hned po vhazování ve středovém kruhu vzala puk na svoji hokejku K. Hrdinová a střelou, která cinkla o levou tyč branky Uničova, zvyšuje na 5:0. Do pěti minut se ještě po přihrávce S. Sadílkové prosazuje K. Buociková. Lvice se i nadále tlačily do útoku, ale střely začaly nacházet čím dál více brankářku hostujícího týmu. Uničovské hráčky se začínaly čím dál častěji dostávat do brejků a v polovině utkání hned dvě situace dokázaly využít. I přes snahu domácích hráček se nepovedlo již navýšit jejich vedení.

Na začátku třetí třetiny Uničov snížil na rozdíl tří branek. Od této chvále již Lvice hrají více na jistotu a snaží se maximálně držet puk na svých hokejkách. To se nám celkem daří a vyložených šancí již není ani na jedné straně příliš. Až v posledních třech minutách Uničov zkouší ještě utkání zvrátit. V jejich obraně se tak objevily dvě okénka, které dokázaly Lvice využít a pojistit svoje vedení.

Lvice tak i nadále jsou v soutěži neporaženy. Příští neděli přijede do Břeclavi Opava, která má také zatím 100% bodový zisk. Od 13:15 tak proběhne přímý souboj o 1. místo v tabulce.

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 8:3 (4:0, 2:2, 2:1)

Sestava Lvice: Bláhová, (Kocmanová) – Bartalová, Hrdinová, Čajanová, Kotounová – Búliková, Koníčková, Samohýlová, Buociková, Koyšová, Sadílková

Sestava Uničov: Martincová – Vávrová L., Mólerová K., Vávrová H., Nesvadbová – Balážová, Součková, Bahúlová, Mólerová L., Juříčková, Hrubanová, Sovjáková, Žáčková, Pavlíčková

Branky: 2. Búliková (Čajanová), 9. Koyšová ( Bartalová, Búliková), 14. Búliková (Čajanová), 15. Sadílková (Koyšová), 21. Hrdinová, 26. Buociková (Sadílková), 58. Koyšová (Čajanová), 58. Buociková (Hrdinová) – 30. Hrubanová (Součková), 31. Balážová (Juříčková), 42. Juříčková (Součková, Mólerová L.)

Vyloučení: 6:5 (z toho 1 domácí potrestáni TS – neproměněno) Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 6:0, 6:3, 8:3