Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
SKMB BoskoviceFOSFA HC Lvi Břeclav
6:2
st 16. 2. 2022 18:00 @ Boskovice, Zimní stadion, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 0

Boskovice na domácím ledě zvládly první čtvrtfinálové střetnutí.

Vyrovnaný zápas rozhodly poslední čtyři minuty, během kterých domácí vstřelili tři branky.

První utkání čtvrfinále play-off nabídlo velmi napínavý souboj. Boskovičtí hokejoví fanoušci mohli sledovat atraktivní hokejové střetnutí obohacené o mnoho branek.

Průběh utkání

Utkání začalo od prvních minut ve vysokém tempu, tak jak se na play-off sluší a patří.  Na první vyloučení duo hlavních rozhodčí Brzobohatý - Grygera nemuselo dlouho čekat. Již v páté minutě šlo břeclavské číslo 7 na trestnou lavici. Jen 20 vteřin stačilo hráčům Boskovic, aby početní výhodu využili a otevřeli tak skóre utkání. Brankový účet odstartoval kapitán domácích Pavel STRÝČEK. Ještě v téže minutě však přišlo druhé vyloučení dosavadního utkání, tentokrát však na opačné straně. Ani tato početní převaha nezůstala bez potrestání a během hry pět na čtyři se prosadili také naši Lvi. Dva kanadské body si připsala čísla 87 a 88, tedy kapitán Marek Papp, který přihrával Richardovi GARČICOVI, jenž se nemýlil a překonal brankáře Huzlíka. Ihned další minutu šli Lvi opět do čtyř, tentokrát si však přesilovkovou lajnu soupeře pohlídali a skóre se tak neposunulo. To se ovšem nedá říci o dalším vyloučení, které Lvům v této třetině komplikovalo připravenou taktiku. V čase 12:46 Boskovice opět využily přesilovou hru. Stačilo 23 vteřin, aby Karel BENÝŠEK překonal břeclavského brankáře Michálka. Stav utkání tak byl opět lepší pro domácí. Další vyloučení už v této třetině nepřišlo a i přes aktivní hru se zdálo, že další branka již nepadne. Břeclav však bojovala do posledních vteřin a v čase 19:55 Tibor SEDLÁČEK srovnával na 2:2. Asistenci si připsal Roman Průdek. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé třetiny Boskovice vystřídaly brankáře. Marka Huzlíka nahradil Tomáš Alexa.

Druhá třetina začala opět velmi aktivně. Břeclav dostala z úvodu velikou příležitost v podobě dvou po sobě jdoucích přesilovek. 10 vteřin dokonce hráli 5 na 3, brankáře domácích však nepřekonali a skóre zůstalo nerozhodné. K vidění byly zajímavé útočné akce obou týmů, branka však nepadla. To se změnilo až v čase 37:18, kdy se Boskovice dostaly do vedení. Zkušený Petr JURČA se ve své šanci nemýlil. Asistenci si u třetí branky domácích připsali Krejčiřík a Kaukič. Do šaten oba týmy odcházely za stavu 3:2 pro domácí.

Třetí perioda nabídla veliký zvrat v závěru. 16 minut platil bezbrankový stav, ačkoliv ani v této části nebylo o akce a šance nouze. Dopomáhalo tomu malé hřiště boskovického stadionu a samozřejmě také touha obou týmů. Břeclavi po dorovnání a Boskovicím po upevnění svého vedení. Následující branka jakoby rozhodla o zbytku utkání. V čase 56:14 Petr JURČA vstřelil svoji druhou branku a dostal svůj tým do náskoku 4:2. Do minuty překonal břeclavského maskovaného muže Lukáš KAUKIČ. Definitivní tečku za nepovedeným závěrem Lvů udělal Filip KREJČIŘÍK, který završil konečné skóre na 6:2.

Lvům tak utekl dobře rozehraný zápas a jednoznačným konečným rozdílem tak přicházejí o první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Hodnocení trenérů

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

"Náš nástup play-off vůbec nebyl hoden... Naše hra byla marná a podceněná! Máme nůž na krku a už nezbývá nic, než se do toho opřít a začít hrát tak, jak se hrát má play-off."

Buly: 42:24

Příští utkání nás čeká již v pátek, kdy v rámci druhého čtvrtfinálové utkání přijedou Boskovice na břeclavský led. Utkání startuje v 18:00.