Bodovací série přerušena. Lvi podlehli druhým Boskovicím

Poslední domácí zápas základní části byl s dlouhodobě silným soupeřem a dvojnásobným vítězem ligy za poslední tři sezóny, týmem SKMB Boskovice.

Zápas začal hned od první buly ve velkém tempu, tedy tak jak je to u týmů z vrcholku tabulky zvykem. Právě proti takovým se ale Lvům hraje dobře, což potvrzuje například poslední domácí zápas, kdy břeclavané ukousali bod proti třetímu Uherskému Ostrohu, nebo poslední vzájemný zápas s Boskovicemi, které Lvi na jejich ledě sesadili z prvního místa tabulky.

Byli to tedy domácí, kteří si ve vyrovnané hře zvládli vytvořit první výraznější šanci, Michal Gabriška se u modré čáry uvolnil a jel sám na brankáře hostů, s jeho střelou mezi nohy si však brankář J. Chvátal zvládl poradit. V čase 11:04 už to ale Lvům vyšlo a dostali se do vedení. Bronislav Čápek poslal puk od modré čáry na levý beton brankáře Boskovic, ten ho pouze vyrazil k hokejce Romana Průdka, který nezaváhal a vstřelil úvodní branku zápasu. Oba týmy těžily z chyb svého soupeře, konkrétně z nepohlídaných hráčů. Boskovičtí si vytvářeli šance u brankáře domácích Filipa Krále, Lvi se naopak zvládali dostávat do úniků. Žádná branka však z těchto akci nepadla. Až v čase 16:16, kdy se nahozený puk od modré čáry po teči dostal až za záda brankáře F. Krále. Autorem úvodní branky Boskovic byl mladý T. Müller. Trvalo to pouze 40 vteřin, než se hostující Boskovice zvládly dostat do vedení, kdy stejným způsobem, avšak z druhé strany, zvládly překonat brankáře Lvů i po druhé. To Minervu viditelně nakoplo a začala hrát velmi aktivní hokej, to tři lajny břeclavanů nepřekvapilo a necelé dvě stovky diváků Fosfa arény mohly sledovat rychlý hokej „nahoru-dolů“. Branku už do konce třetiny ale neviděly.

Druhou třetinu začali Lvi v oslabení z předešlé dvacetiminutovky, s tím si však poradili bez problémů, aniž by si břeclavský brankář musel připsat nějaký zákrok. Ty přišly až o chvíli později, zatímco Lvi si do 12-té minuty druhé časti připsali pouze dvě střely, Boskovice své hokejky tolik nešetřily a ve druhé periodě domácí přestřílely 11:6. V čase 26:06 navýšili hosté zásluhou L. Hniličky své vedení na 3-1. I nadále měli více ze hry a povrdili to znovu v čase 31:01, kdy dvougólový R. Skácel využil přesilovku svého týmu a poslal Boskovice do vedení 4:1. I Lvi si zvládali vytvářet šance, například ve své přesilovce, gólové situace ale zůstávaly i nadále nevyužity. V čase 38:08 Radim Juránek doklepl puk za brankovou čáru, hlavní rozhodčí ho však chvíli před tím ztratil z dohledu a hru přerušil. Branka tedy neplatila a důraz R. Juránka naštval soupeře, který se pustil do zuřivé rvačky. Boskovický Z. Brabec dostal za své počínání 5 + do konce zápasu. Břeclavský hráč 2+2. Možná že se touto situací nechaly oba týmy lehce rozhodit, protože do konce třetiny byly k vidění ještě dvě branky. V čase 38:40 navyšoval vedení Minervy L. Hnilička. Za 56 vteřin dotahoval Kristián Lokaj, který zblízka překonal brankáře J. Chvátala. (Asistence Bronislav Čápek). Stav po 40-ti minutách byl tedy 5:2 pro Boskovice.

Třetí třetina začala po 24 vteřinách přesilovkou Lvů, ti ji však nevyužili. Po chvíli znovu nastal podobná situace, kdy si rozhodčí nevšiml, že puk je ještě ve hře a hru u brankovém prostoru předčasně přerušil, tentokrát se však situace odehrávala u břeclavské brány a obešla se bez potyčky. Kolem poloviny třetiny se Lvi začali dostávat do výraznějších šancí, například Vojtěch Svoboda který se v čase 53:04 dostal do úniku. Zmařila ho až záchranná brzda boskovického obránce v podobě sekání, za které šel na trestnou lavici. To byla jedna z mála situací, která zápas dělal velice vypjatým, Oba týmy hrály velmi tvrdě a stále více hráčů zůstávalo ležet na ledě, nebo naopak mířilo na trestnou lavici, což mělo za následek kouskování hry. To svědčilo asi více Boskovicím, které měly i nadále více šancí. Tu poslední měly v čase 39:37, kdy dva hráči hostů překonali obranu Lvů a v situaci 2-0 si vychutnali brankáře domácích. Svým šestým gólem pak upravili skóre na 6:2 pro hostující Boskovice.

Výsledek pro domácí nakonec nedopadl příliš dobře, někteří diváci, však dokázali ocenit bojovný výkon potleskem ve stoje. „Tohoto pěkného gesta si moc vážíme“. Vzkazuje šatna A-týmu.

Statistiky utkání Břeclav - Boskovice

Skóre 2 : 6
Počet střel 28(12, 6, 10) – 34 (11, 11, 12)
Vyloučení 7x (14 min) – 8x (17min + 1x O.K.)
Rozehrávky brankářů 6 – 10
Zblokované střely – 3
Góly lvů Průdek Roman, Lokaj Kristián

tabulce se lvi po nedohraném 25. kole  nachází na 7.místě. S JISTÝM POSTUPEM DO PLAY-OFF!

Rozhovory:

Filip Hrbatý – Hrající trenér

„Do zápasu jsme vstoupili dobře a dovolím si říct, že v první třetině jsme byli lepším týmem i když jsme hráli proti velice kvalitnímu soupeři. Bohužel jsme nedokázali převahy využít gólově a první třetinu jsme prohráli o gól. Ve druhé třetině jsme už nedokázali tak zodpovědně plnit úkoly jak jsme si řekli a na utkání hned bylo vidět že Boskovice se dostaly "na koně" a byly na ledě lepším týmem. Ve třetí třetině jsme se chtěli dostat zpátky do hry, ale Boskovice nás, i svou nepříjemnou hrou, nepustili k vyrovnáni. Soupeři gratuluji k výhře. Naštěstí jsme se po zápase dozvěděli, že do play-off už jsme se dostali a tím splnili první cíl sezóny. Teď bychom chtěli ještě překonat očekávání a nevypadnout hned v prvním kole.“

Kristián Lokaj – Útočník

Dnes sis připsal 5 střel, z jedné padl i gól, jak se ti včera hrálo?
„Celý zápas byl v rychlém tempu asi jako na play-off. Hrálo se z jedné strany na druhou a to nám vyhovovalo. V 15-ti hráčích jsme byly všichni v tempu a vypracovali jsme si několik gólových šancí. (Určitě víc než jen na 2 góly).“

Vstřelil jsi jednu ze dvou branek Lvů. Co gólů předcházelo?
„Ve hře 4 na 4 jsme dokázali soupeře zatlačit v útočném pásmu. Broňa Čápek dostal puk na modré čáře a křížnou přihrávkou mě našel na kruzích, kde jsem stál sám proti soupeřovu brankáři. Nechtěl jsem vymýšlet, tak jsem po zpracování stáhl puk a vystřelil. Chtěl bych ještě poděkovat týmu a divákům z dnešní výkon, za který se nemusíme stydět.“
(přeloženo ze slovenštiny)

Michal Gabriška - Útočník

- Neposkytnuto -

Příští mistrovský zápas, bude úplně poslední, který lvi v této sezóně, v rámci rozlosování základní části odehrají. Půjde o derby v blízkém Hodoníně, které se odehraje v neděli 23.2.2020. V 17:00.