A-tým zvítězil v prvním mistrovském utkání. Kroměříž bojovala, z Břeclavi se však vrací bez bodů.

Prosezená druhá třetina na trestné i drama na konci utkání při dvojité výhodě břeclavských. To byla cesta lvů za třemi body v prvním mistrovském utkání.

Průběh utkání

Utkání začalo v poměrně ostrém tempu, tak jak se na první mistrovské utkání patří. Bylo k vidění hodně bruslivé utkání a spousta šancí. První branku v utkání dali hosté v šesté minutě, když zpoza obránce se střelou prosadil kapitán hostujících David HUBÍK. Domácí odpověděli brankou v desáté minutě, když po pěkné kombinaci LENKOVIČE s GARČICEM právě Richard GARČIC uklidil puk do prázdné branky. Ve třinácté minutě dostal domácí do vedení ze samostatného úniku Michal GABRIŠKA. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá třetina nezačala pro domácí vůbec dobře. Nejdřív ve třiadvacáté minutě srovnal skóre Matěj BLINKA. Ještě ve stejné minutě dostal za faul loktem do oblasti hlavy a krku trest na 5 minut + do konce utkání břeclavský obránce Matěj CHLUBNA a domácí se museli bránit dlouhému oslabení. To se lvům podařilo, když spoustu střel pokryl vynikající Filip KRÁL. Bohužel v tomto duchu druhá třetina pokračovala a domácí proseděli ještě dalších šest minut na trestné. V osmatřicáté minutě však Kroměříž nabídla také přesilovky domácím a po krásné kombinaci první lajny se podruhé v utkání mohl radovat Michal Gabriška. Po druhé třetině domácí stále drželi jednogólový náskok.

Třetí třetina začala opět vyloučením domácích za zdržování hry, když byl vyhozen puk z obraného pásma mezi diváky. Oslabení ale měli domácí výborně nacvičené, když ani tentokrát neinkasovali. Naopak v devětačtyřicáté minutě se mohli břeclavští fanoušci radovat když rozdíl ve skóre navýšil Radim LENKOVIČ. Ke konci utkání Břeclaváci mohli dohrávat v klidu, když hostující ZAVŘEL neudržel nervy a začal napadat domácí s rukama nahoře a rozhodčí ho poslal předčasně do kabin. Ovšem ve dvojité výhodě si u vlastní branky neporozuměli brankář Filip KRÁL a Radek ZHÁŇAL a nabídli příležitost, kterou nepohrdl kroměřížský Filip LACIGA a vypadalo to, že se schyluje k dramatu. Situaci ovšem pátým gólem domácích uklidnil střelou z voleje Kristian LOKAJ a zápas se dohrál za stavu 5:3 pro HC Lvi Břeclav.

HC Lvi Břeclav 5:3 HK Kroměříž

Sestava Lvů

B: 30 Král, 89 Bártek

O: 88 Papp, 29 Čápek, 20 Schweitzer, 5 Koubek, 18 Dora, 4 Chlubna, 11 Hrbatý

Ú: 10 Gabriška, 7 Průdek, 17 Zháňal, 87 Garčic, 15 Lenkovič, 23 Lokaj, 26 Sedláček, 24 Juránek, 12 Svoboda, 97 Havelka, 19 Kunc, 25 Ambrož

Ohlasy

Filip Hrbatý (HC Lvi Břeclav)

"Musím říct, že kluci do toho od začátku utkání dneska šlapali tak, jak bych si představoval. Pořád si myslím, že by to mohlo z naší strany být lepší co se týče zakončení, ale i to doufám si časem sedne. Bohužel to není první utkání, kdy jsme měli špatnou druhou třetinu, ale i tak jsme si dokázali udržet vedení, což bylo dost důležité. Ve třetí třetině jsme si zápas, už bych řekl, pohlídali. Do příštích utkání si musíme pohlídat disciplínu týmu a nebýt tak často vylučovaní. Dneska se hráčům hrálo skvěle za takové neuvěřitelné podpory našich fanoušků, kterých dnes bylo hodně. Dokonce i Kroměříži dorazili fans, tak to i v hledišti bylo pěkně vyšperkované. Na zimáku dnes byla parádní atmosféra za což fanouškům moc děkuji."

Miroslav Foukal, trenér brankářů po prvním ostrém zápase doplnil situaci okolo břeclavského brankoviště:

Chtěl bych poděkovat Filipu Královi za dnešní výkon, hlavně že nastoupil a chytal i s lehčím zraněním. Mnoho oslabení podržel a držel naše šance na vítězství. Co se týče zranění, Pepa Michálek, by měl začít s tréninkem od úterý. Dnešní zápas byl dvojkou junior Richard Bartek. A co se týká Michala Martinčíka, pro tuto sezónu s ním nemůžeme počítat, neboť uspěl na zkoušce v druholigovém Hodoníně. Jeho služby může využít naše juniorka neboť je ještě pro tuto sezonu juniorem.

Zdenek Bečka (HK Kroměříž)

"Řekl bych, že zápas se zhodnotil vlastně sám. Byl to velmi zajímavý zápas, velmi dobrý zápas z obou stran velmi rychlý. Bylo to v nasazení na první zápas soutěže až mě to překvapilo. Byli jsme trošičku smolnější v tom, že jsme nedokázali ty góly, který dneska pomohli Břeclavi k vítězství, dát my abychom trošičku odskočili a dostali se do nějaké pohody. Ale jinak si myslím, že to byl z obou stran hokej s nasazením. Bylo tam hodně hokejového kumštu. Kluci jak na straně Břeclavi, tak na straně naší, dokázali vytvořit akce, které se musely divákům líbit. Takže já za náš výkon jsem spokojenej. Nejsem spokojenej za výsledek, ale ten mně provází už od Prostějova, kdy jsem tady v přípravě prohrál 1:0 a od té doby nemůžu v Břeclavi vyhrát a to je takové moje prokletí osobní."