A-tým v generálce obstál. Z Uherského Ostrohu si odváží vítězství

I přes nepříznivý průběh přípravy se dostalo na slova trenéra Hrbatého. Poslední zápas přípravy na ledě soupeře Lvi oslavili výhru. Začátek zápasu byl přitom velmi vyrovnaný a zlom přišel až v průběhu třetí třetiny.

V posledním z šesti přípravných zápasů před novou sezónou 2021/22 Lvi v odvetném zápase na ledě soupeře obstáli proti domácímu Uherskému Ostrohu.

Průběh zápasu

Utkání v Ostrohu začalo zvolna. Na domácích byla vidět absence mnoha hráčů. Ze strany Břeclavi zase nervozita z předešlých prohraných přátelských utkání. V tomto duchu se utkání neslo až do začátku jedenácté minuty, kdy byli břeclavští podruhé vyloučeni a druhou početní výhodu už domácí využili brankou Jakuba ZALUBILA. Po první brance utkání odešel z branky Josef MICHÁLEK, který po zranění není ještě na 100% fit a nahradil ho Filip KRÁL, který se do zápasu zapojil poté, co odchytal semifinálové utkání Unicupu. Odpovědět na ostrožskou první branku se hostům podařilo až v šestnácté minutě, kdy po nahrávce Radima JURÁNKA srovnal skóre Filip HRBATÝ. Do konce první třetiny se ještě hosté museli bránit jednomu oslabení, kdy rozhodčí trestal posunutí branky naším brankářem, ale toto oslabení se našim podařilo ustát.

Ve druhé třetině se stav 1:1 držel až do šestadvacáté minuty, kdy po přihrávce Kristiana LOKAJE vsítil svou druhou branku v utkání Filip HRBATÝ. Ve třicáté minutě se Lvům naskytla minutu a půl dlouhá početní převaha 5 na 3, při které se dostali břeclavští do mnoha příležitostí, ale ani jednou se jim nepodařilo brankáře Michala ŠURÉHO překonat. Do konce druhé třetiny hráli břeclavští ještě jednou přesilovou hru, ale skóre už se dále neměnilo.

Třetí třetina nám nabídla nejvíce branek. Nejprve v pětačtyřicáté minutě po nahrávce Marka PAPPA využil přesilovou hru Michal GABRIŠKA. V jednapadesáté minutě přišel zákrok vysokou holí domácího Pavla FLORY na břeclavského útočníka Romana Průdka, který po zákroku bohužel znovu do utkání nenaskočil. Další branku a odskok do tříbrankového vedení se podařilo břeclavským vsítit opět v přesilovce, kdy si ve čtyřiapadesáté minutě sjel před branku domácích Marek PAPP a po nahrávce od Radka ZHÁŇALA prostřelil brankáře ŠURÉHO. Domácím se ještě podařilo snížit v šestapadesáté minutě zásluhou Viléma GALUŠKY. Tečku za utkáním však udělal v osmapadesáté minutě břeclavský útočník Radim LENKOVIČ, který po levé straně ujel do brejku a do prázdné brány při power play domácích se nemýlil. Přípravná utkání tým HC LVI Břeclav zakončil vítězstvím 5:2 na ledě Uherského Ostrohu.

Rozhovory

Filip Hrbatý (HC Lvi Břeclav)

No, utkání s touhle sestavou Ostrohu jsem si představoval, že se bude vyvíjet trošku jinak, ale nakonec po všech těch přátelácích musím říct, že i takto ubojované vítězství bereme. Doufám, že se to dneškem všechno správně naladí. Ještě si musím nechat projít hlavou sestavu, jak bude vypadat na mistrovská utkání. Řekl bych, že si o místo v sestavě hodně řekli naši junioři, kteří se v zápasech ukazovali velice dobře. Mrzí mě zranění Průdka, snad bude v pořádku. Doufejme, že do soboty se dají všichni kluci, co mají nějaké zdravotní potíže, do pořádku a budeme moct na to v plné síle vlítnout. Speciálně bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří byli úžasní a pořád nás ženou kupředu. S nima je každý zápas radost hrát.

Ivan Klauda (HOKEJ Uherský Ostroh)

No, já jsem hlavně rád, že jsme se dneska sešli, protože ráno byly omluvenky. Nakonec nás bylo všehovšudy dvanáct i se čtyřma juniorama. Dohrávali jsme na jedenáct lidí. Doufáme, že už nikdo neonemocní. U nás je velká marodka, takže jsme to chtěli dneska odehrát nějak se ctí, což se podařilo. Břeclavi gratulujeme k vítězství a budeme si přát všichni, aby se sezóna odehrála - dohrála bez nějakého Covidového opatření a ať jsme všichni zdraví.

Fotky

Odkaz na fotky od naší Lví fotografky Kamily Krutákové:

Fotoalbum ZDE

Příští zápas Lvů bude v rámci 1. kola krajské soutěže odehrán v sobotu 18. září 2021 na domácím ledě, proti týmu z Kroměříže. Začátek je naplánován na 17:00.

Největší poděkování dnes patří našim fanouškům, kteří v hojném počtu vyjeli do Uherského Ostrohu a až do konce nás podporovali. I díky nim se nám podařilo prolomit "prokletí" letošní předsezónní přípravy. DĚKUJEME!