177_20210724_224300.jpg

A-tým šlápl do bruslí jíž v červenci. Filip Hrbatý má k dispozici široký kádr, tréninky vede ve vysokém tempu.

Podobně jako ostatní břeclavské kategorie, také muži na led svého stánku, kterým je veliká Fosfa aréna, zavítali již 13. července. Tým pod vedením hlavního trenéra Filipa Hrbatého se po dlouhé pauze sešel ve vysokém počtu. Konkurenci odpovídají také tréninky, které jsou doplněny o pravidelnou suchou přípravu a na ledě se se silami nešetří, zato s časem ano...

V úterý 13.7. se ve večerních hodinách sešel k prvnímu tréninku na ledě také A-tým. Realizační tým i složení šatny zůstalo obdobné s minulým rokem. Lodivod Filip Hrbatý se pro letošní sezónu netají velkými plány, které mužstvo avizovalo například ve videu SpoluJakoLev. Nutno přiznat, že kabina Lvů rozhodně nezeje prázdnotou. Aktuálně je na seznamu více jak třicítka hráčů. Při takové konkurenci, která ještě pár let zpět nebyla samozřejmostí, je pak možné vyžadovat od mužstva větší nároky.

Z prvního "mlhavého" týdne pro vás máme fotky z tréninku, jejichž ochutnávku jste mohli vidět již na sociálních sítích. Snímky jsou z objektivu koho jiného než Kamily Krutákové: Fotoalbum

Červencová příprava mužům ještě nekončí. I v době konání Hlinka Gretzky Cupu se tým sejde na ledě. Na programu je dokonce i modelové utkání, které budou sledovat nezávislí trenéři z tribuny. Ti následně poskytnou realizačnímu týmu zpětnou vazbu o jednotlivých hráčích. Na ledě i mimo mantinely je toho více, co má břeclavský seniorský hokej v plánu. Vše pak v přátelské kooperaci s mládeží a ženami. V kontaktu zůstáváme samozřejmě také s fanklubem.

Více k tréninkovému programu, komunikaci i nejbližších plánech nám přiblížil přímo hlavní trenér Filip Hrbatý:

"Od třináctého července jsme nastoupili na led, na který jsme se všichni už moc těšili.
Po dlouhé době byly první kroky obtížnější než obvykle, ale řekl bych, že si všichni rychle zvykli a tak jsme se mohli pustit do plnohodnotného trénování.
Ze začátku přípravy máme tři tréninky týdně na ledě a k tomu dvakrát suchý trénink před ledem. Řekl bych, že kluci jsou na začátku dobře nastavení a snaží se chodit jak jim to pracovní i jiné povinnosti dovolí. Všichni vědí, že už nás je letos v kádru víc a že se každý o své místo v sestavě bude muset poprat. Samozřejmě je letos led hodně brzo, tak spoustu hráčů odjíždí ještě na dovolenou, ale věřím, že ani tam se úplně neflákají. Tréninky jsou teď poměrně náročné. Hlavně první týden, kdy jsme se nejvíc věnovali bruslení, ale i teď když jdeme po posilovně a schodech na led, tak je to cítit. Jsem přesvědčený, že i když je to teď na ledě těžší, tak se nám potom v sezóně bude hodit i vzhledem k tomu, že se chceme prezentovat hokejem, který bude rychlý a hlavně o bruslení.
Máme letos vysoké cíle, tak tomu prací musíme jít naproti.
Snažíme se nelenit i ve věcech mimo led a udělat v této sezóně maximum pro břeclavský hokej.
Máme naplánovanou schůzku s fanklubem, se kterým chceme blíže spolupracovat. Snažíme se doladit ještě realizační tým tak, aby vše klapalo.
Je před námi ještě spoustu práce, ale věřím, že se řítíme vstříc úspěšné sezóně."

Na závěr snad jen poskytneme odkaz na Fotoalbum z druhého tréninkového týdne, kdy již vizuální podmínky byly lepší a naše Kamila Krutáková znovu vytáhla svůj objektiv. V tomto duchu zde musíme přidat ještě dvě veliká poděkování. První je naší dvorní fotografce, a druhé Vám, za velikou podporu, kterou například přes sociální sítě ukazujete.

#SpoluJakoLev