169_20210616_105103.jpg

A-tým posiluje v obranných řadách. Představil tři nové hráče týmu - Michálka, Justa a Chlubnu

Současný kádr mužů do nové sezóny doplní minimálně tři noví hráči. Jeden „staronový“ brankář a další dva obránci

O podobě soupisky pro sezónu 2021/22 jsme vás informovali již v minulém článku, kde byly zmíněny také příchody do týmu.

Jak jsme již avizovali, tak A-tým HC Lvi Břeclav potřeboval posílit hlavně v zadních řadách, kde bylo nutné posílit minimálně početně.

Představujeme první posilu a to na postu brankáře.

Staronová tvář v kádru Josef MICHÁLEK

Odchovanec klubu si v Břeclavi zachytal i druhou ligu. Zkusil nejvyšší mládežnické soutěže. Například v dresu Vsetína. Poté působil i v nynějším mužstvu, které hraje krajskou ligu. Kvůli pracovním povinnostem a trénování hokejové mládeže se rozhodl svou kariéru ukončit. Nyní však opět nazuje brusle a postaví se mezi tři tyče, kde se popere o místo s Filipem Králem a Michalem Martinčíkem.

Nadále působí v mládeži jako trenér brankářů, tak může své zkušenosti předávat i mladším klukům v kádru.

Josef MICHÁLEK

Věk: 28 let

Výška: 184 cm

Váha: 85 kg

Lapačka: levá

Druhou posilou, kterou vám představujeme je slovenský obránce Martin JUST

Martin pochází z Bratislavy. V hlavním městě Slovenska strávil své mládežnické roky, kde hrál za kluby jako HC Slovan Bratislava, HK Ružínov 99 a SHK KSK Bratislava.

Poté se Martin rozhodl věnovat studiu, během kterého vydržel u hokeje, kdy se zapojil do soutěže Evropské Univerzitní Hokejové ligy (EUHL), kde první rok odehrál za Managers Bratislava a další čtyři roky přidal za Diplomats Pressburg.

Martin tak bude třetím slovenským hráčem v týmu HC Lvi Břeclav. (Kristian Lokaj a Patrik Rutkovský)

Martin JUST

Věk: 28 let

Výška: 177 cm

Váha: 80 kg

Držení hole: pravá

Poslední posilou je břeclavský odchovanec, vysoký obránce Matěj CHLUBNA

Matěj odešel z Břeclavi hrát extraligu mladšího dorostu do klubu Warriors Brno. Když přecházel na střední školu, rozhodl se studovat ve Znojmě a tam také odehrál dva roky v rakouské EBJL (nyní ICE JUNIOR LEAGUE).

Poté se Matěj zkoušel prosadit do druholigového týmu Moravských Budějovic, ale bohužel si vinou zranění musel dát od hokeje pauzu. Po zranění se Matěj vrátil do znojemské juniorky, ale vinou pandemie byla soutěž brzy zrušena.

Nyní se Matěj pokusí nastartovat svou kariéru ve svém rodném klubu a zvýší tak konkurenci na postu obránce.

Matěj CHLUBNA

Věk: 19 let