Ani náskok 4:0 Lvům ve čtvrtfinále na Velké Meziříčí nestačil

Play-off začalo, první zápas čekal lvy na ledě Velkého Meziříčí, které se po základní části umístilo na 1. místě. V 18:00 padlo první vhazování a 350 diváků na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí sledovalo první čtvrfinálový zápas play-off.

Lepší vstup do zápasu měli Lvi, kteří si připsali první střelu zápasu a během prvních minut si vytvořili pár dalších střeleckých šancí, První střela domácích přišla až v čase 3:20, o to nepříjemnější ovšem byla, lapačka břeclavského brankáře Filipa Krále si s ní ale poradila.

Lvi praktikovali svou taktiku a na nic nespěchali, ze začátku byly více v držení puku, ale spíše ve své obranné třetině, občas se pustili do rychlého útoku, díky čemuž měli stále více střel než domácí, ale hlavní zaměření bylo viditelně u obrany.

Mezi 8 a 11. minutou přišla série vyloučení, nejdřív mělo k dispozici přesilovku Velké Meziříčí, za necelou minutu se díky dalšímu trestu počet hráčů na ledě srovnal na 4:4, to ale nevydrželo ani 20 vteřin a další vyloučení poskytlo domácímu týmu necelou minutu přesilovky 4 na 3. Malý počet hráčů měl za následek více prostoru ve třetině a přesné a rychlé nahrávky sevřely Lvy v obranné třetině. Velký tlak domácího týmu naštěstí nestačil, i díky obětavé obraně Lvů, ke vstřelení úvodní branky a stav byl po deseti minutách první třetiny stále 0:0.

První branka padla až v čase 13:06 a byli to hostující Lvi, kteří otevřeli skóre utkání. Radim Juránek nahrál puk na modrou čáru, kde čekal připravený Marek Papp, který puk vyslal na bránu. Tečí pak puk usměrnil Vojtěch Svoboda, který si připsal první branku v play-off seniorské ligy.

I Velké Meziříčí si vytvářelo pěkné šance, se všemi si však poradila lví obrana, případně sebejistý brankář Filip král, který například v čase 16:35 zákrokem lapačkou tzv. „semaforem“ zmařil další šanci domácích. Lvi se dostali do výraznějšího tlaku v přesilovce, kdy byl 3 minuty před koncem vyloučen P. Rozmarín. Až 9 vteřin před vypršením trestu břeclavští hokejisté prosadili napodruhé. Puk měl na modré čáře obránce Patrik Rutkovský, ten ho posunul na druhého beka Alberta Schweitzera, který puk poslal přes celou třetinu na Kristiána Lokaje, který z levé strany přesnou trefou překonal natáhlého brankáře Slavíčka. Čas 18:48 a Lvi byli ve vedení 2:0. Nic výraznějšího se do konce první třetiny už nestalo.

Do druhé třetiny vstoupili Lvi namotivovaní z možná lehce překvapivého výsledku. Hned za 45 vteřin dostali k dispozici přesilovou hru, v té si vytvořili pouze pár šancí, ale zvládli se pohodlně dostat do tempa hry. Domácí zařadili další rychlostní stupeň a bylo znát, že zápas nenechají jen tak. Z počátku měli více střel i šancí, ale břeclavané zvládali všechny jejich pokusy likvidovat. Z tomto zápase si břeclavští hokejisté připsali skoro 3x více zblokovaných střel, než jejich soupeř. V čase 25:37 dostali domácí další dvě minuty přesilovky. Nejen že svou první branku utkání nepřidali, ale dokonce dostali. Lvům se podařilo vyhodit puk do obranné třetiny Velmezu, do rohu si pro něho sjel Kristián Lokaj, který s ním vyjel před bránu a z otočky překonal brankářovu lapačku. Byla to teprve první střela Lvů ve druhé třetině, která hned skončila v síti. V čase 25:59 byla tedy Břeclav ve vedení 3:0. Netrvalo to ani 5 minut Lvi využili další přesilovou hru. V čase 30:02 Roman Průdek svou prudkou střelou zápěstím překonal brankáře domácího týmu nad lapačku a poslal Lvy do neuvěřitelného vedení 4:0. (Asistence: RadekZháňal a Michal Gabriška). Lvi měli v této třetině zatím skvělou střeleckou úspěšnost, kdy z pěti střel vstřelili dvě branky.

Hned za minutu mohl zvyšovat na pěti brankový náskok Vojtěch Svoboda, který překonal obránce a ocitl se sám před brankářem, kterého Forsbergovou kličkou dokázal překonat také, pomalu klouzající puk ale bohužel netrefil bránu. Možná že břeclavští hráči ho tam už viděli, protože podcenili Tomáše Střechu, který hned z protiútoku vstřelil úvodní branku utkání domácího týmu. V čase 31:46 Velké Meziříčí započalo neuvěřitelný obrat. Aby toho nebylo málo v čase 32:50 po vysoké holi soupeře skončil na ledě Roman Průdek, i přes to, že se z ledu musela odklízet krev, se však nevylučovalo. První gól domácí viditelně nakopl a začínali přehrávat Lvy, z jedné z několika situací vyplynula další branka domácích. Předcházeli jí minimálně kontroverzní situace, kdy se posunula břeclavská branka, na brankáře Lvů Filipa Krále spadl útočník domácích a maskovaný muž se tedy nemohl moc hýbat. Soupeř stihl objet bránu a vstřelit gól. Rozhodčí i přes značný nesouhlas břeclavské střídačky gól uznali. strojníci spravili branku zpět na své místo a pokračovalo se ve hře. Do konce třetiny už měli více ze hry domácí, kteří byli povzbuzeni dvěma góly a vytvářeli si další šance. Lvi měli gólovou šanci až ke konci zápasu, kdy ve vlastním oslabení ujel sám Michal Gabriška, žádná další branka už ale nepadla a tak stav po dvou třetinách byl 4:2 pro Břeclav.

Třetí třetina začínala v podobném duchu, jako skončila ta předchozí, Velké Meziříčí bylo na koni a mělo více ze hry. Trvalo to jen 2 minuty a 53 vteřin, kdy domácí dotáhli na 4:3. Po levém mantinelu si sjížděl Milan Strnad, který hned ze druhé střely této třetiny vymetl přední šibenici břeclavské brány. Ve vlastním oslabení se dostal do další šance nejproduktivnější hráč domácího týmu Střecha, ale lapačka břeclavského brankáře zabránila dalšímu gólu. Domácí měli stále více ze hry, dokázali vytvářet tlak a měli i více střel. V čase 54:22 se po vyloučeních hrálo 4 na 4. Otevřená svědčila asi více domácímu týmu, který vstřelil už čtvrtou branku utkání a zvládl tak dorovnat skóre na 4:4. Břeclavský brankář vyjel z brány pro puk, bohužel u něj byl dříve David Křenek, kterému stačilo trefit prázdnou bránu. Pět minut před koncem zápasu putoval na trestnou lavici L. Paták. Lvi doufali, že si v přesilové hře vezmou vedení zpět na svou stranu, bohužel pro hosty, nastal pravý opak. Domácí zvládli ve vlastním oslabení vstřelit dvě branky během 20-ti vteřin. Nejdříve se v čase 56.26 prosadil už podruhé D. Křenek. Poté v čase 56:46 trefil M. Barák. I přes všechnu snahu se břeclavským hráčům s výsledkem nepodařilo už nic udělat a tak na ledě Velkého Meziříčí prohráli 4:6.

Statistiky utkání Břeclav - Velké Meziříčí

Skóre4 : 6
Počet střel27 (13, 8, 6) – 41 (7, 22, 18)

Marek Papp – Kapitán

"Do zápasu jsme šli s tím, že domácí můžeme překvapit i když je to velmi zkušené mužstvo, které odehrálo už mnoho zápasů v play-off, kdežto pro některé z našeho mužstva to byl vůbec první zápas play-off v kariéře.

Nicméně když použiji známou frázi, že play-off je úplně jiná soutěž než základní část, tak se dneska potvrdila.

Domácí jsme, si troufám říct, zaskočili a když jsme ve druhé třetině zvyšovali už na 4:0, muselo to pro ně být velké překvapení. Bohužel se nám dobře rozehraný zápas nepodařilo dotáhnout do vítězného konce, kdy se hlavně ve třetí třetině začala projevovat zkušenost domácích a také fakt, že jsme celý zápas odehráli na 4 obránce. Na to se ale nebudeme vymlouvat a v pátek uděláme všechno pro to, aby se série vrátila ješte do Velkého Meziříčí."

Kristián Lokaj – Útočník

Dnes sis připsal dvě trefy, vyhovovalo ti hřiště ve Velkém Meziříčí, které je o mnoho menší než to břeclavské?
„Myslím že ano , chvílu mi to ale trvalo než jsemm si zvykl. Je to velký rozdíl v porovnání s Břeclavským stadionem. Jsem rád za každý gól, no důležité je zápas vyhrát, a to se nám dnes bohužel nepodařilo.“

Za stavu 4:0 to vypadalo na rozhodnutý zápas, kde přišel podle tebe největší zvrat?
Od začátku jsme hráli svoji hru a to nám přineslo ovoce . Pak ale za stavu 4:0 jsme se začali bát o výsledok a přestali jsme hrát . Ve 3. třetině jsme nevyužili vyložené šance které by možná zlomily soupeře a to nás stálo výsledok. Valmez potom 2 góly během pár sekund strhl vítězství na svou stranu. Na závěr by jsem chtěl poděkovat celému týmu za bojovný výkon, hlavně bekům kteří hrali na 2 obrany a taky Kraldovi (brankářovi Filipovi Královi pozn.red) ! Věřím že doma vyrovnáme serii.“ (přeloženo ze slovenštiny)

Roman Průdek – Útočník

Dnes jsi svou trefou zvyšoval už na 4:0, co sis po gólů říkal?
„Po 4.gólu jsme si asi všichni už mysleli, že nemůžeme prohrát. Jenže bylo ještě pořad spoustu času do konce utkání. Bohužel každým obdrženým gólem jsme se začali bát vic a vic o výsledek a přestali jsme aktivně hrát, napadat a začali spíše výsledek bránit, což pro nás bylo bohužel to nejhorší,co jsme mohli udělat.“

V čase 32:52, jsi zůstal ležet a z ledu se musela odklízení krev, do zápasu jsi ale ještě naskočil. Mohl bys přiblížit tuto situaci?
Ke konci 2.třetiny nás soupeř zavřel v našem obraném pásmu. Snažil jsem se vyvézt puk do středního pásma a napadající hráč mě při snaze vzít puk udeřil hokejkou do obličeje. Pro mě nepochopitelně rozhodčí ani nevylučoval. Celkově se zase rozhodčí ukázali!! Dokonce uznali domácím gól který neměl v žádném případě platit. Puk celou dobu ležel před brankovistěm! “

2. zápas čtvrtfinále play-off odehrajeme na DOMÁCÍM ledě v pátek 28.2.2019. Utkání začíná v 18:00.