51_20230903_162436.jpg
59_20200814_233751.jpg

A-tým má za sebou první týden ledů

Nový hokejový ročník se blíží a břeclavským hokejistům začíná sprnová příprava. Od pondělí je na zimním stadionu pro Lvy k dispozici ledová plocha. Hned v úterý na ní vyjeli také muži.

Jak probíhá srpnové období přiblížil hlavní trenér břeclavského A-týmu Filip Hrbatý:


Oproti sezóně trénujeme v srpnu 3x týdně a před každým tréninkem máme ještě posilovnu. Je to sice dost náročné po posilovně jít a ještě odmakat trénink na ledě, ale pokud chceme být na soutěž připravení, tak to tak musí být.

Kluci chodí na tréninky tak jak jim to pracovní povinnosti dovolí, víc po nich chtít nemůžu.

Tréninky jsou teď náročné, ale kluci tomu dávají vše, sice se naskýtají otázky proč na ledě nehrajeme, ale snažíme se toho ze začátku co nejvíce nabruslit ať v utkáních proti týmům, co trénují 3x týdně celou sezonu, nestrádáme .


Zatím se jeví, že se k hokeji v Břeclavi vrátí kluci, kteří tady dříve hrávali a tak se kádr mužů rozroste což mě těší, že v týmu bude konkurence, navíc máme v juniorce šikovné kluky, které také můžeme využít, takže by tato sezóna (pokud vše dobře půjde) mohla být opravdu dobrá.


Já osobně doufám, že se v mužském hokeji touto sezónou začnou věci pohybovat směrem kupředu a že stále nebudeme stát jenom na jednom místě a spekulovat co je špatně.“Šatna číslo 23, ve které mají již několikátý rok muži zázemí, oproti minulým sezónám praská ve švech. Z loňského kádru zatím oficiálně ohlásil konec pouze brankář Miroslav Foukal, který již bude působit pouze jako trenér brankářů. Zato příchodů je dost. Během prvního týdne tréninků na ledě přišla celá lajna hráčů, kteří v Břeclavi hokejově vyrůstali a rádi by se pod břeclavský dres vrátili.

Středeční trénink byl ještě spojený s juniorkou, se kterou hlavní trenér Hrbatý počítá jako s důležitou posilou do zápasů.

Vypadá to že budeme muset nechat přidělat další sadu tréninkových dresů, to už tu dlouho nebylo“ směje se jeden z hráčů.


Břeclavské muže čeká v průběhu srpna a září celkem 6 přípravných zápasů, právě ty by mohly napovědět jak je tým na novou sezónu připravený a po jejich skončení budou také zřejmější jména hráčů, kteří v týmu zůstanou do sezóny.

Pod tímto odkazem najdete podrobné informace včetně rozpisu přípravných zápasů: Přípravné zápasyNa první trénink na ledě jsme se zeptali také slovenského útočníka s číslem 23, Kristiána Lokaje. Ten v minulé sezóně během 13-ti zápasů vstřelil 9 branek a na dalších 6 přihrál. V celkovém bodování týmu obsadil osmou příčku a v porovnání se všemi hráči ligy, pak místo 80.


Prvý tréning po dlhej 5 mesačnej pauze bol z môjho pohladu celkom náročný . Zabrat dalo už len to , že na stadione bolo okolo 18 stupňov . Vzhladom na koronavirus bolo obmedzené trénovanie a tým pádom aj letná príprava . V podstate sme ju mali viac individuálne a bolo na každom z nás ako sa pripraví.
Na prvý zraz prišlo 17 hráčov a 2 brankári , na druhý ještě viac, čo hodnotím pozitívne . Myslím ,že káder A - tymu sa ešte rozrastie a postupne pribudnú aj ďalší hráči . Zatial sú tréningy nastavene 3x v týždni suchá a pak lad . To by nám malo pomoct dostat sa pomaly do sezóny.“Z jednoho z tréninků v posilovně Vám přinášíme pár fotek. Najdete je pod tímto odkazem: Odkaz na celé album