51_20230903_162436.jpg
105_20201218_211015.jpg

7 dní, tak dlouho se Lvi "ohřáli" na zimním stadionu.

Pouhý týden od znovuotevření břeclavského "ledového chrámu". Ten se nyní musí na základě opatření vlády znovu uzavřít a to na dobu neurčitou. Také pro břeclavské hokejisty to znamená opětovné přerušení tréninků na ledě.

Ve čtvrtek 11.12 se A-tým dostal po více jak dvou měsících opět na led... Ve čtvrtek 17.12 se už však mančaft sešel naposledy. I když se trénovalo například i v sobotu, stihl seniorský výběr Lvů pouhé 4 tréninky. I ty byly trochu neobvyklé a to především z důvodu všech omezení, které hokejisty doprovázely od vstupu na zimní stadion až na led a zase zpět.


"Tak... jsem rád, že jsme si mohli zatrénovat, i když to bylo chvilku a hlavně v jiných podmínkách než obvykle, ale furt lepší než být doma. Doufám, že se situace zlepší a vše bude brzo zase v pořádku a ve starých kolejích..." Zhodnotil uplynulý týden mladý útočník Tibor Sedláček, který v tréninkovém dresu a s klubovou rouškou pózuje našemu fotografovi po jednom z tréninků. "Bylo fajn se znovu vidět s klukama v šatně, už mi to opravdu začínalo chybět" dodal ještě s úsměvem.I přes to že se brány zimního stadionu uzavřely, led zůstává. Vytváření kompletně nového ledu je velice nákladné, proto se vyplatí chvíli počkat a doufat, že se situace rozvolní. Kdyby se led letos již podruhé musel rozpustit, mohlo by to znamenat definitivní konec Lvů v této sezóně a to i za předpokladu, že by se rozběhla soutěž.

Koronavir má dopad také na samotný stadion. Jak uvedla břeclavská radnice na svém webu, z důvodu výdajů, které jsou spojené právě s pandemií a nutností odlehčení rozpočtu se odložily modernizační práce, na které se téměř padesátiletý zimák těšil. Sešlo z výměny mantinelů, projektu nových šaten a dalších...

O další důvod více doufat v dlouhodobé zlepšení situace a především tomu napomoct správným přístupem.